Про це повідомили в Офісі Президента та додали, що президент вважає неприпустимим той факт, що за два роки після смерті астронавта на його могилі досі немає облаштованого пам’ятника.

Зверніть увагу Роковини смерті Леоніда Каденюка: цікаві факти з біографії українського космонавта

В Офісі Президента пояснили, що за державний кошт пам'ятник можуть ставити кілька років. Таким є механізм, передбачений законодавством. Зеленський заявив, що українці "не можуть і не будуть чекати ще 2, 3 або 4 роки, щоб на могилі Героя України нарешті з'явився пам'ятник".

Ми зробимо це за особисті кошти,
– сказав Зеленський.

Проєкт пам'ятника вже готовий давно

Сім'я Каденюка самостійно розробила архітектурний проєкт пам'ятника. Також родичі створили благодійний фонд і громадську організацію. За їх допомоги вони збирають кошти на встановлення пам'ятника.

Глава держави і співробітники Офісу Президента й уряду також зроблять пожертвування в благодійний фонд.

Відкриття пам'ятника

Монумент планують відкрити символічно 19 листопада. В цей день Каденюк здійснив політ на шатлі Columbia. На концепцією проєкту зараз ретельно працює Офіс Президента спільно з Міністерством культури і інформполітики. Програму планують втілити в життя до його 70-річчя.

Що відомо про Леоніда Каденюка?

Він народився 28 січня 1951 року в селі Клішківці, що на Буковині. У Космос перший космонавт незалежної України полетів на кораблі NASA 19 листопада 1997 року. Він здійснив політ у складі американської команди на шатлі Columbia. Каденюк пробув у Космосі до 5 грудня. Саме завдяки йому у Космосі зазвучав український гімн. Варто зазначити, що в останні роки життя космонавт займався просвітницькою діяльністю. Каденюк написав 5 наукових праць. Помер космонавт 31 січня 2018 року у віці 67 років.