Відповідну заяву Папа Лев XIV зробив під час зустрічі в Римі, присвяченій 1700-річчю Нікейського собору та католицько-православній єдності. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Vatican News.
Дивіться також Є відчуття, що Папа Лев XIV знає, як досягти справедливого миру в Україні, – релігієзнавиця
Що сказав Папа Римський про святкування Великодня
Папа Лев XIV нагадав, що однією із цілей Нікейського собору було встановлення спільної дати Великодня. Він зазначив, що є кілька рішень, які дозволять християнам разом святкувати "Свято над святами", при цьому не порушивши принципу собору.
На думку Папи Римського, спільне святкування Воскресіння Христового надає більшої місіонерської сили християнській проповіді імені Ісуса та спасіння, народженого вірою у спасительну істину Євангелія.
Варто зазначити, що наразі існують два алгоритми визначення дати Великодня, що звуться пасхаліями. Вони засновані на складних розрахунках та охоплюють різні астрономічні й календарні чинники.
Православна церква дотримується давньої александрійської пасхалії. Тоді як Римо-католицька церква та протестанти використовують григоріанську пасхалію.
До слова, Вселенський Патріарх Варфоломій раніше заявив, що готовий до діалогу з Ватиканом для узгодження спільної дати святкування Великодня. Він також висловив сподівання, що спільне відзначення історичного ювілею Нікейського собору стане стимулом для нової богословської розмови та відновлення християнської співпраці.
Варфоломій переконаний, що церкви та релігійні спільноти мають не лише важливе значення в особистому та духовному житті людей, а й відіграють ключову роль у мобілізації інституцій і суспільств на різних рівнях.
Нагадаємо, що раніше Папа Лев XIV також провів розмову з російським диктатором Владіміром Путіним щодо війни в Україні. Під час неї вони обговорили низку питань, які становлять взаємний інтерес, приділивши особливу увагу темі миру.
Понтифік закликав Росію зробити "символічний крок" назустріч миру. А також наголосив на важливості діалогу для встановлення конструктивних контактів між сторонами та пошуку шляхів завершення війни.