"За" проголосували 88 депутатів. Голосів "проти" чи "утримався" не було.

Зверніть увагу Чи визнають Росію спонсором тероризму після резолюції ПАРЄ: відповідь політолога

Естонія визнала Росію державою-спонсоркою тероризму

У проєкті відповідно документа сказано, що Рійгікогу оголошує російський режим терористичним, а Росію – державою-спонсоркою тероризму, діям якої потрібно спільно дати відсіч.

Також Рійгікогу закликає міжнародну спільноту схвалити аналогічні декларації.

У резолюції парламент повторив осуд російської агресії та спроб анексії української території на підставі псевдореферендумів, зазначивши, що Естонія ніколи не визнає цього.

Крім того, Рійгікогу підтримує розслідування, розпочаті Міжнародним судом ООН та Міжнародним кримінальним судом щодо злочинів, скоєних Росією під час війни проти України. Парламент закликав до створення спеціального міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у злочині агресії.

Також парламент Естонії засудив використання Росією воєнізованих формувань, створених за сприяння влади РФ, зокрема це стосується ПВК "Вагнера".

Також Рійгікогу закликає визнати збройні сили так званих "ЛНР" та "ДНР" терористичними організаціями. Парламент засудив оголошення та проведення російським режимом мобілізації, що порушує міжнародне право.

До речі, Рійгікогу також підтримує вимогу позбавити Росію статусу постійного члена Ради Безпеки ООН та закликає держави-члени ЄС виявити єдність у застосуванні додаткових економічних санкцій, спрямованих проти РФ та Білорусі.

На останок парламент закликав Захід суттєво збільшити військову та гуманітарну допомогу Україні, а також підтримати її повоєнне відновлення.

Як відреагували у Зеленського

Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак подякував Естонії за визнання Росії спонсоркою тероризму.

Дякуємо Естонії за базу. Режим росії має бути визнаний терористичним у всьому цивілізованому світі,
написав він.

Нагадаємо, що сейм Латвії 11 серпня визнав Росію державою, яка спонсорує тероризм у світі. Рига також закликала Євросоюз припинити видавати візи громадянам Росії та Білорусі.

В Офісі Президента України відреагували на важливе рішення латвійського Сейму. Андрій Єрмак заявив, що такий крок має стати прикладом для інших держав ЄС та подякував за нього Ризі.

Варте уваги – Латвія визнала Росію країною-спонсоркою тероризму: дивіться відео