Про це 24 каналу сказав народний депутат, голова делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв. Він наголосив, що це була командна робота.

До теми Чи є у Заходу план, що роботи з Росією після її поразки: Клочок припустив сценарії

За його словами, в нас дуже багато друзів в Парламентській асамблеї НАТО, ця організація – проукраїнська. Хоча є деякі країни, наприклад, Угорщина. які не дуже розділяють всі наші позиції.

Але резолюція проголосована. Ми мали зустріч з євродепутатами, які входять до складу Парламентської асамблеї НАТО, і вони нас запевнили про голосування за цю резолюцію щодо визнання Росії спонсором тероризму в Європарламенті. Вони кажуть, що є високі шанси,
– заявив Чернєв.

Що дає визнання Росії спонсором тероризму

Депутат розповів, що зараз національна Парламентська асамблея рекомендувала урядам своїх країн визнати Росію терористом.

"Якщо Асамблея, куди входять 30 країн-членів НАТО, приймає рішення, що росія – це країна-терорист, то це дає поштовх національним парламентам визнати в своїх країнах такі ж рішення щодо Росії", – пояснив Чернєв.

Він додав, що це буде означати:

  • абсолютну ізоляцію Росії від західного світу,
  • розрив всіх економічних, політичних та дипломатичних стосунків,
  • тобто це максимально затисне Росію та зробить з неї другу Північну Корею.

Ми продовжуємо дипломатичну роботу на всіх майданчиках, бо декілька тижнів тому було проголосовано резолюцію зі схожим визначенням Росії терористом в Парламентській асамблеї Ради Європи. Тобто зараз в нас ЄС, Канада і США,
– пояснив депутат.

За його словами, це більше політичний документ, який має рекомендаційний характер, але це все одно сигнал, що західний світ готовий до визнання цього (Росії спонсором тероризму – 24 канал) на національному рівні.

В ПА НАТО визнали Росію державою терористом: відео 24 каналу


Треба, аби за це проголосували в США

Депутат наголосив, що дуже важливо, аби це визнали в Конгресі США. "Ми це проговорювали з конгресменами, і вони також готові зробити такий крок. Адже в законодавстві США є таке формулювання як країна-спонсор тероризму", – додав він.

На його думку, якщо США проголосує за таке рішення щодо Росії, то це автоматично означає ізоляцію Росії. "Тому ми чекаємо на рішення Конгресу і тоді Росії будуть непереливки", – додав Чернєв.

Він зазначив, що в США дещо змінився Конгрес, тож це цілком можливо, адже зараз республіканці будуть більше тиснути на Білий дім.

До слова, цього тижня Європарламент голосуватиме за резолюцію про визнання Росії країною-спонсором тероризму. Напередодні текст резолюції узгоджували понад 4 години. Однак навіть самі євродепутати поки що неоднозначно оцінюють перспективи ухвалення такого документу.