За відповідний законопроєкт №1231 проголосували 249 народних обранців.

Це цікаво: Разумков розповів, за яку пенсійну систему виступає "Слуга народу"

Якщо людина має квартири в різних містах України і на кожну отримує субсидії – це несправедливо. Якщо людина померла, а пенсію продовжують платити – це несправедливо,
– заявив під час представлення законопроєкту його автор Данило Гетманцев.

Як і кого перевірятимуть?Під перевірку потраплять пенсіонери, субсидіанти, студенти, матері-одиначки. Інформація про них потрапить до єдиної системи. Матеріальне становище вивчатимуть, якщо людина отримує:

– пенсію, пільгу, субсидію, стипендію;
– грошову виплату з державного бюджету;
– грошову виплату з місцевого бюджету, Пенсійного фонду або Фонду соціального страхування.

У спеціальному реєстрі буде зберігатися анкета на кожного. До того ж закон захищає зібрані дані. І якщо хтось її передасть, наприклад, кредитній організації для опрацювання потенційних клієнтів або шахраям – за це доведеться нести відповідальність згідно із законом.

Подібні реєстри існують у різних органах влади і зараз. Наприклад, уже створили реєстр субсидіантів. Різниця в тому, що в новій платформі будуть дані одразу на всіх, хто хоче допомогу від держави. Це спростить процедуру перевірки.

У пояснювальній записці до законопроєкту Гетманцев наголосив, що ухвалення проєкту сприятиме розбудові справедливої системи соціального забезпечення в Україні, підвищенню адресності державних виплат та оптимізації бюджетних видатків.

До теми: Для українських пенсіонерів запустили додаток "Пенсійний фонд"

Перевірку планують реалізовувати в декілька етапів:

Перший етап проводитиме орган, до якого ви звернетеся за матеріальною виплатою. Наприклад, управління соціального захисту. Там приймуть заяву, візьмуть усі необхідні для виплати документи, внесуть інформацію до єдиної бази й одразу ж отримають дані з неї.

Другий етап триватиме до тих пір, поки ви отримуєте гроші від держави. Наприклад, якщо зробили покупку на суму від 50 тисяч гривень (придбали автомобіль), ця інформація потрапить до реєстру і ви позбудетеся права отримувати субсидію.

Третій етап – перевірка тих, хто вже не отримує гроші від держави. Наприклад, ви знайшли роботу і більше не потребуєте виплати з безробіття. Цей етап може тривати протягом трьох років після того, як гроші припинили виплачувати.

Субсидії нові правила
Як в Україні нараховують субсидії з травня / інфографіка 24 каналу