24 Канал спільно із Pepsi розповідає про шлях найстаршого автора голу в історії Ліги чемпіонів (раніше – Кубка європейських чемпіонів). У 18-річному віці Пепе переїхав до Португалії, де дебютував у дорослому футболі у складі клубу із Мадейри – Марітіму.

Вже влітку 2002-го року став футболістом основи першої команди. У футболці португальського клубу відіграв 63 матчі (3 голи та 2 асисти) та рівно через два роки погодився на пропозицію переїхати у Порту.

1 липня 2004 року захисник підписав контракт із португальським грандом. Кар'єра ще тоді 21-річного футболіста пішла стрімко угору.

За три наступні сезони у Порту Пепе двічі ставав чемпіоном Португалії (2005/2006, 2006/2007). У 2006-му році разом із "драконами" підійняв над головою Кубок країни, а також у цьому сезоні Суперкубок Португалії.

Загалом за ці три роки футболіст тричі тріумфував у Суперкубку країни. Інші два рази були у 2004-му та 2007-му роках.

Успішні виступи команди привернули увагу мадридського Реала. "Вершкові" розгледіли у Пепе потенціал та талант, запропонувавши йому трансфер у Мадрид. Португалець довго не думав і пристав на пропозицію "галактікос". Та не прогадав.

Пепе у Реалі
Пепе у Реалі / Фото Getty Images

Пепе не лише здобув місце в основі Реала, а й став згодом справжнім жахом для нападників суперників "Королівського клубу". Вже у своєму дебютному сезоні у Мадриді здобув із "галактікос" два трофеї – у Ла Лізі та Суперкубку Іспанії-2007/2008.

Це були лише перші два кубки із сумарно 15-ти здобутих із Реалом. Із кожним роком кар'єра Пепе у "Королівському клубі" ставала лише кращою За 10 років у мадридському клубі Пепе провів аж 334 поєдинки, у яких відзначився 15 голами та 20 асистами.

Особлива небезпека від португальського захисника була під час стандартів, де Пепе завдяки зросту та високому стрибку, перегравав суперників на другому поверсі.

Варте уваги Тоні Кроос – жива легенда Баварії та Реала: усі фінали Ліги чемпіонів для футболіста-рекордсмена

Досягнення Пепе у Реалі

• Тричі перемагав у Лізі чемпіонів-2013/2014, 2015/2016 та 2016/2017.
  • У 2015-му та 2017-му роках разом із Реалом ставав переможцем Клубного чемпіонату світу.
  • 3-разовий чемпіон Іспанії.
  • Двічі із Реалом брав Суперкубок УЄФА (2014/2015 та 2016/2017)
  • Дворазовий тріумфатор Кубка Короля та триразовий переможець Суперкубка країни.

Нетривалий вояж у Туреччину та повернення у Порту

Влітку 2017-го року Пепе на правах вільного агента покинув Мадрид та поїхав грати за турицький Бешикташ. Але це рішення було не настільки вдалим, як перехід у Реал. Вже у середині грудня наступного року португалець залишився без команди, відігравши за турків 52 матчі (7 голів та 3 результативні передачі).

На початку 2019-го року Пепе знайшов нову команду, повернувшись у Порту. У квітні 2023-го продовжив контракт із "драконами" до кінця червня 2024-го. Захисник збірної Португалії є капітаном команди.

Пепе
Пепе / Фото Getty Images

Загалом за увесь час проведений у португальському клубі Пепе вже відіграв 288 зустрічей – 17 м'ячів та 11 асистів. Після повернення у Португалії досвідчений захисник вже завоював 8 трофеїв: два чемпіонства та 6 у кубкових турнірах.

У поточному сезоні-2023/2024 Пепе провів у футболці Порту 34 матчі – 3 голи та 2 результативні передачі.

Чому Шахтар став історичним для капітана Порту

13 грудня 2023-го року Порту зустрічалось із Шахтарем у груповому раунді Ліги чемпіонів. На "Драгау" команди видали неймовірну гольову перестрілку, яка закінчилась аж 8 голами та перемогою господарів 5:3.

Пепе забив Шахтарю
Пепе забив Шахтарю / Фото Getty Images

Вже у першому таймі команди на обох забили 3 голи – 2:1 на користь Порту. На 62-й хвилині Таремі збільшив перевагу господарів до 3:1. Через 10 хвилин "гірники" відквитали один м'яч 3:2 завдяки автоголу Еуштакіу.

Ще через 3 хвилини Пепе знову збільшив різницю до двох голів на користь Порту 4:2.

Відео голу Пепе

В останні 10 хвилин колективи обмінялись голами та встановили остаточний рахунок зустрічі 5:3 на користь португальського клубу.

Гол Пепе у ворота Шахтаря став історичним не лише для футболіста та Порту, а й для усієї Ліги чемпіонів. На момент результативного удару португальському захиснику було 40 років, 9 місяців та 17 днів. Пепе став найстаршим автором голу в історії ЛЧ та навіть КЄЧ, як раніше називалась Ліга чемпіонів.

Оборонцю Порту вдалось переплюнути рекорд Віллі Ольсена, який очолив цікавий рейтинг ЛЧ у далекому 1960-му році. Історичний м'яч був забитий у грі Фредрикстад – Аякс. Норвезький футболіст, який помер 14 вересня 1995-го року, відзначився другим голом у поєдинку, а сам матч закінчився перемогою господарів 4:3.

Топ-5 найстарших авторів голів в історії ЛЧ/КЄЧ

1. Пепе (центрбек) – 40 років, 9 місяців та 17 днів;
  2. Віллі Ольсен (нападник) – 39 років, 7 місяців та 6 днів;
  3. Манфред Бургсмюллер (атакувальний півзахисник) – 38 років, 9 місяців та 19 днів;
  4. Гордон Сміт (правий вінгер) – 38 років, 9 місяців і 16 днів;
  5. Ференц Пушкаш (форвард) – 38 років, 5 місяців і 20 днів.

Цікаво, що за усю кар'єру Пепе провів у рамках Ліги чемпіонів 120 поєдинків – 5 голів та стільки ж асистів.

Відзначимо, що Пепе потрапив у заявку збірної Португалії на Євро-2024, яке стартує вже 14 червня у Німеччині.