Краєзнавцеві світлину передав Іван Буяк – житель села Кобиловолоки. Він розповів, що світлину десятиліттями берегла прабабуся його дружини.

Зауважте У Китаї розкопали поховання закоханих, які провели в обіймах 1,5 тисячі років

Лише перед смертю жінка передала реліквію правнучці й показала, хто серед гостей – юний Степан Бандера. На світлині він стоїть у верхньому ряду між двома дівчатами.

З відомих причин, покійна нікому не розповідала про цю сімейну реліквію у радянські часи, та й в роки Незалежності теж, лише тепер, перед смертю зробила це,
– зауважив Венгер.

Бандера гостював на Тернопільщині

Краєзнавець розповів, що Бандера часто їздив на Тернопільщину у період до Другої світової війни. Зокрема, у 1919 він навчався у Ягільниці та мешкав у домі отця Володимира Антоновича.

Також Бандера приїжджав до Кобиловолоків. Там він гостював у тітки. Вона була дружиною місцевого священника Чарторийського. Окрім того, у селі 6 років навчалася сестра Бандери – Оксана.

Вочевидь саме тоді майбутній ідеолог українського націоналістичного руху відвідав весілля. Тоді його й сфотографували разом з іншими гостями.

Світлину юного Степана Бандери віднайшли на Тернопільщині
Світлина з весілля / Укрінформ

Жінка повернула сім'ї загублені листи

  • Зворушлива історія сталася в американському містечку Рігбі. Шанувальниця антикваріату Дзен Хансен знайшла у крамничці листи, які писали одне одному члени однієї родини. Це відбувалося ще у часи Другої світової війни.
  • Хансен вирішила повернути втрачену кореспонденцію її законним власникам.
  • Усі листи були адресовані жінці на ім'я Іда із міста Сент-Ентоні. Зворушливі послання їй писали племінники, яких забрали на фронт.
  • Хансен вдалося розшукати правнучку Іди – Сюзанну. Жінки зустрілися та з подивом з'ясували, що доводяться одна одній дев'ятиюрідними сестрами.