Про це пишуть в адвокатському об'єднанні "Бачинський та партнери". Там вказали, що входить до списку можливих захворювань.

Дивіться також У Міноборони пояснили, як часто треба проходити ВЛК

Адвокати пояснили, з якими хворобами можуть звільнити з ЗСУ

Відповідно до даних юристів, цей перелік забезпечує здоров'я та безпеку військовослужбовців, які навіть при найкращих зусиллях не можуть виконувати свої службові обов’язки з-за хвороб або медичних проблем.

Список можливих захворювань

  • Серцево-судинної системи, що викликають порушення функцій серця та/або кровообігу, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів дихання та внутрішньої секреції, що викликають порушення їх функцій, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання нервової системи, що викликають порушення координації рухів, епілептичні припадки, церебральний інсульт, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання зорової системи, що викликають порушення зору та перешкоджають виконанню службових обов’язків, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Захворювання органів травлення, що викликають порушення функціонування органів травлення та/або порушення поглинання корисних речовин, які не піддаються медикаментозному лікуванню, захворювання крові та кровотворних органів, що викликають порушення складу крові та її функціонування, які не піддаються медикаментозному лікуванню.
  • Хронічні гострі захворювання, що викликають значні обмеження фізичної активності, які не піддаються медикаментозному лікуванню.

Правознавці також пояснили, що рішення про звільнення приймається після проведення ВЛК та медичного огляду.

У разі звільнення зі служби, військовослужбовець має право на компенсацію відповідно до законодавства,
– додали фахівці.