Станом на 28 травня триває уже 459 доба широкомасштабної російсько-української війни та немає сумнівів у тому, що усі українці рахують дні до перемоги. Водночас радник глави ОП Михайло Подоляк розповів, що є головною умовою наближення нашої держави до миру в найближчій перспективі.

Дивіться також Гра в ескалацію: коли та скільки ядерних боєзарядів Росія може розмістити в Білорусі

Що допоможе Україні перемогти

Як зазначив Подоляк, Україна просуває мирний план, що полягає у повному виведенні російських військ з території нашої держави. Будь-які перемовини чи інші "мирні формули", за його словами, зараз не мають сенсу.

Разом з тим, очевидно, що лише збройна підтримка від західних партнерів може гарантувати перемогу Збройних Сил. Тому й не виключено, що уже до кінця цього 2023 року ми переможемо, якщо союзники нададуть усе необхідне.

Зокрема, йдеться про постачання артилерії, снарядів, ракет великої дальності та винищувачів.

Росія ніколи не зміниться. Вона завжди буде агресивною. Але обов'язкова поразка Росії у війні проти України дасть Європі час для ефективної розбудови загальноєвропейської системи оборони,
– також наголосив Подоляк в інтерв'ю La Repubblica.

Окрім того, він констатував, що світові лідери чітко усвідомлюють природу цієї війни. Як зазначив Подоляк, інструментами, які могли б допомогти Україні здолати наслідки агресії є:

  • притягнення воєнних злочинців до відповідальності;
  • виплата репарацій з боку Кремля;
  • обмін полоненими;
  • повернення депортованих українців додому.

Подоляк про контрнаступ

  • Згадаємо до цієї теми, що не так давно радник глави Офісу Президента давав інтерв'ю виданню The Guardian щодо контрнаступу, про який останніми місяцями дуже багато розмов.
  • Подоляк констатував, що проведення контрнаступальних операцій є дуже важкою справою, однак певні процеси стосовно цього уже відбуваються. Про що саме йдеться, він не уточнив через зрозумілі причини.
  • Також 24 Канал мав розмову з представником ОП. У ході неї Подоляк зазначив, що Збройні Сили збільшують інтенсивність бойових дій на лінії фронту та продовжують рухатись до деокупації усіх територій.