Втім, наразі змін щодо правил перетину кордону та категорій, кому дозволено його перетинати, не відбулося. Про це в етері телемарафону повідомив речник ДПСУ Андрій Демченко, передає 24 Канал.

Дивіться також В Міноборони розповіли, скільки українців оновили свої дані

Які зміни відбудуться в правилах перетину кордону

В ДПСУ розповіли, що згідно із законом про мобілізацію військовозобов'язані українці мають часу до 16 липня, щоб стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

У зв'язку із цим від 17 липня наявність військово-облікового документа при перетині кордону буде обов'язковою. Нові правила стосуватимуться чоловіків від 18 до 60 років.

Демченко розповів, що наразі в ДПСУ не спостерігають збільшення перетинів кордону на виїзді з України чоловіками.

Тільки за наявності умов, які дозволяють перетнути кордон, чоловіки і слідують за межі України. А власне з 00:00 17 липня, ми додатково почнемо перевіряти наявність військово-облікового документа у всіх чоловіків, які перетинають кордон у віці від 18 до 60,
– зазначив Демченко.

Він додав, що у разі, якщо людина підпадає під умови пропуску у зв'язку із відстрочкою чи непридатністю до військової служби, то ця інформація має бути зазначена у військово-обліковому документі.

"Якщо у прикордонників виникатимуть сумніви відносно записів, або дійсності документа, то інформація буде додатково перевірятися через систему "Оберіг", – зауважив речник.