Таку думку сайту "24" висловив директор центру суспільно-інформаційних технологій Валерій Димов, коментуючи затримання в Білорусі українського журналіста.

Як зазначає політолог, при перетині кордону з Білоруссю треба заповнити документ, де вказано, що ви перетинаєте кордон спільної країни з Росією.

Перетинаючи кордон з Білоруссю, а тим більше з Росією, треба розуміти, що ми в заручниках. Кожен грає в так звану російську рулетку. Тому що якомусь черговому капітанчику може захотітися вислужитися, показати свою імперскість. Капітан хоче стати майором, а майор – підполковником. І вони в цій спільній державі шукають собі такі можливості,
– наголошує Валерій Димов.

Білорусь, зауважує експерт, розглядається Москвою як частина того, що називається "Російська імперія". В Лукашенка немає зазору для маневру більшого, ніж той, що йому дозволить Путін.

Нагадаємо, в Білорусі правоохоронці затримали кореспондента "Українського радіо" Павла Шаройка за підозрою у шпигунстві. Раніше, в Білорусі зник громадянин України Павло Гриб. Хлопець поїхав на побачення з росіянкою до Білорусі, а через тиждень його знайшли у Краснодарському СІЗО. У Росії 19-річного хлопця звинувачують у тероризмі.