Якими ще зброярськими новинами запам'ятався тиждень, що минає – дізнайтесь у програмі.

У минулому випуску Україна вперше експортуватиме свої модернізовані ракети "Вільха-М" – Техніка війни

Американські ЗРК Patriot та трансформер на базі авто КрАЗ-260

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №154/2021 про передачу літака Ан-148-100В і гелікоптера Мі-8МТВ-1 Міністерству оборони України.

Відрізок українсько-молдовського кордону посилили авіаційною технікою. Так Білгород-Дністровський прикордонний загін було посилено авіацією для оперативного реагування на загрози прикордонній безпеці.

На Донбасі прикордонний наряд в межах гуманітарного дорожнього коридору "Горлівка - Бахмут" виявив політ БПЛА противника. Безпілотником було здійснено дистанційне мінування місцевості і встановлена протипіхотна міна ПОМ-2 в межах КП "Майорське".

В Азовському морі у ніч з 14 на 15 квітня катери і корабель ФСБ РФ намагалися спровокувати катери ВМС України "Гюрза-М". Підступні дії координував корабель Берегової охорони ФСБ РФ N 734.

Зверніть увагу Парк літаків потрібно негайно оновити, – Макарук про озброєння армії України

Керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що влада не проти розміщення американських ЗРК Patriot на території України. Перебування техніки на Українській землі було б більш актуальне, ніж у Польщі, а також це потрібно для спільного із Заходом протистояння російській агресії.

Компанія "ВК Система" представила нову броньовану медичну машину на базі багатоцільового тягача МТЛБу. Бронемашина отримала доопрацьоване базове шасі та асфальтопрохідні башмаки на гусениці, бронескло для механіка водія, нові освітлювальні прилади.

Одна з військових частин Головного командного центру Збройних Сил України отримала новий командний пункт – трансформер на базі авто КрАЗ-260. Пункт виконаний у контейнері перемінного об’єму та може розкладатися праворуч і ліворуч від основного кузова стаючи на опори.

Ракетно-гарматний комплекс PASARS-16 Terminator та вантажівка TATA LPTA 715

У Чехії влада влаштувала збройову амністію, дозволивши людям здавати незаконну зброю без будь-яких наслідків. В результаті заходу один з мешканців міста Градець-Кралове передав поліції танк Т-34-85 та самохідну установку СД-100.

• У Сербії вдосконалюють власний зенітний ракетно-гарматний комплекс PASARS-16 Terminator. Завдяки модернізації з’явилася можливість застосовувати модернізований варіант ракети від ЗРК малої дальності "Стріла-10" з покращеною головкою самонаведення і стартовим прискорювачем.

Повнопривідна вантажівка TATA LPTA 715 4×4 замінить вантажівки Unimog в армії Таїланду, про що свідчать результати тендеру. Разом з TATA у тендері брала участь військова вантажівка від ISUZU, але індійський варіант виявися більш надійним, витривалим та дешевшим.

Цікаво Куди поділася легендарна путінська "Армата"

ВМС США відмовилися від планів списати 12 катерів Mark VI. Все через те, що в бюджетній декларації на 2022 рік будуть прописані ресурси на утримання цих катерів в строю військово-морських сил.

Росія в окупованому Севастополі утилізує судна "Сирійського експресу", які використовувалися для забезпечення військового угрупування у Сирії. Так, зі складу ВМФ Росії у 2020 році було виведено кораблі "Двинница-50" та "Кизил-60".