Результат тесту на коронавірус перевірили у Києві, зазначили у Міністерстві охорони здоров'я.

Важливо У Чернівецькій області підтвердили ще 10 випадків коронавірусу

Хворий – 57-річний житель Заліщиків, про це повідомляє пресслужба Тернопільської ОДА.

Чоловіку надають симптоматичне лікування. Встановлюють контактних осіб. Їм рекомендуватимуть самоізоляцію.

Попередньо відомо, що чоловік священнослужитель. І в нього велика сім’я,
– повідомили в ОДА.

Про те, що у чоловіка підтвердили коронавірус, раніше повідомив колишній очільник Тернопільської області Степан Барна.

Лабораторний центр МОЗ України повідомляє, що чоловік перебуває у задовільному стані. Його госпіталізували в інфекційну лікарню швидкої допомоги.

У пацієнта спостерігалася підвищена температура, сухий кашель, печія в горлі. Всі симптоми, які характерні для COVID-19,
– зазначив директор Тернопільської міської лікарні швидкої допомоги Ярослав Чайківський.

Фахівці поділяють контактних осіб хворого на три групи: на ближніх, дальніх і пов'язаних з професійною діяльністю. Нині на самоізоляції перебувають 400 людей, за ними наглядають медики. Почалися профілактичні роботи, робоче місце та помешкання чоловіка дезінфікують.

Окрім священника в інфекційному відділенні лікарні швидкої допомоги зараз перебуває ще 3 пацієнти з підозрою на коронавірус.

У трьох південних районах Тернопільщини та в самому обласному центрі ввели режим надзвичайної ситуації. Зараз медики визначають коло осіб, з якими контактував священник. За попередньою інформацією, отець проводив служби у храмі в місті Заліщики, коли вже був хворий.

Від ранку там працюють лікарі-епідеміологи, які з'ясовують більш точні цифри. Можу тільки сказати, що професійна діяльність цієї людини передбачала доволі широке коло контактів,
– сказав заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Панічев.

Священник не був за кордоном. Найімовірніше, він заразився в рідному містечку, тому зараз медики шукають інших носіїв інфекції.

Станом на 21 березня в Україні зафіксували вже 41 випадок зараження коронавірусом, з них 3 людини померли, одна людина одужала.

Скільки в Україні хворих на коронавірус:

25 – у Чернівецькій області;
3 – у Києві.
3 – у Київській області;
2 – у Житомирській області;
2 – в Івано-Франківській (1 летальний);
2 – у Дніпропетровській області;
1 – у Донецькій;
1 – у Харківській області;
1 – у Львівській області.

Коронавірус в Україні: головне

  • 12 березня Україна ввела карантин, аби зупинити поширення коронавірусу. Він триватиме до 3 квітня. Також держава закрила свої кордони для іноземців від 16 березня та припинила міжнародне авіа- та залізничне сполучення з 17 березня.
  • Закрили й усі культурні, розважальні, спортивні заклади, ресторани, кафе тощо. Працюватимуть лише аптеки та продуктові магазини, АЗС, банки та страхові компанії.
  • З 18 березня повністю припинили міжміське пасажирське залізничне сполучення. Також закрили метро у Києві, Харкові та Дніпрі.
  • 20 березня уряд встановив режим надзвичайної ситуації ще у трьох регіонах, де стрімко поширюється захворюваність на коронавірус Covid-19. Мовиться про Дніпропетровську, Івано-Франківську області та у місті Київ.
  • МОЗ та Uber домовилися про безкоштовне перевезення лікарів на час карантину. Відтак Uber безкоштовно доставлятиме до лікарень медичних працівників, залучених у запобіганні та ліквідації коронавірусної інфекції в Україні. У Львові за такою схемою працюватимуть Uklon та Bolt.


Прості правила, які можуть врятувати життя / Інфографіка 24 каналу