Присутні панічні настрої через майбутній контрнаступ ЗСУ. Усе це пробивається через телевізор. Про це 24 Каналу сказав російський опозиціонер Ігор Яковенко.

Не пропустіть Лякають ударами по тилу: у Кремлі бояться, що головними цілями ЗСУ стануть Москва і Петербург

"Саме тому така істерична реакція. Саме тому таке стрімке ухвалення закону – фактично про введення залізної завіси для 40 мільйонів росіян. Усе це різні сторони однієї медалі", – каже опозиціонер.

"Мирне" свято у Росії недоречне

Шапкозакидацький настрій, зневажливі оцінки української армії, української держави, українського керівництва – вже у минулому. Усе сприймається вже цілком серйозно.

Реакцію ми бачимо – це страх. Відповісти на майбутній контрнаступ ЗСУ Владіміру Путіну особливо немає чим, окрім як закидати українську армію трупами російських солдатів. Що і робиться,
– акцентує Яковенко.

Закриття кордонів означає, що Владімір Путін з цього людського 40 мільйонного резервуара черпатиме по 100 – 300 тисяч і закидуватиме ними ЗСУ.

"Власне, ресурс великий, вистачить надовго. Якщо не відбудуться якісь інші події", – підкреслив зауважив опозиціонер.

Якщо говорити про скасування першотравневих акцій, на думку Яковенко, рішення вмотивоване не стільки безпекою, скільки абсолютною недоречністю.

Лозунг першотравневих демонстрацій – "Мір, труд, май!". Принаймні перше слово зараз заборонене в Росії. Я не уявляю, як Червоною площею йде колона з цим транспарантом. Їх же мають одразу заарештувати. А як?,
– відзначає Ігор Яковенко.

"Мир" у Росії зараз глибоко табуйоване слово, за яке карають. Однак російська цензура, каже опозиціонер, є дуже асиметричною. Слово "війна" теж не можна вимовляти, проте усі розуміють, що вона є. Звісно ж, комусь дозволено. Зрозуміло, що пересічна людина отримає термін", – стверджує російський опозиціонер.

Так, першотравнева історія не лише про захист працівників, вона є насамперед миролюбною. З сучасною ситуацією вона тотально несумісна. "Це неможливо, це занадто. Ми в курсі, що живемо в країні здійсненого Оруелла, проте тут буде дуже дивно", – підсумував опозиціонер.

До теми – У росіян паніка через скасовані паради: дивіться відео

У Криму також не святкуватимуть

  • Нездоровий потяг росіян до святкових дат є загальновідомим. Цього року їм, мабуть, дуже прикро через скасування традиційних травневих заходів.
  • Загарбники відмовилися від гучних святкувань не лише на території Росії. Так, у тимчасово окупованому Криму скасували першотравневі демонстрації, ходу "Безсмертного полку" та парад до 9 травня.
  • Гауляйтер Криму Сергій Аксьонов заявив, що рішення було прийнято "з міркувань безпеки". Цікаво, що ж сталося, адже напередодні колаборант запевняв: їм не лякає контрнаступ ЗСУ.