Про це повідомили у НАЗК, відреагувавши на звернення групи нардепів від "Голосу". Їхнє звернення ґрунтувалося на фактах, викладених у розслідуванні "Схем".

Читайте також Фантастична теща і де вона взяла мільйони: до НАБУ звернулися через розслідування про Котіна

Воно стосувалося того, що теща Петра Котіна придбала собі будинок і землю під Києвом вартістю близько 7 мільйонів гривень, а також три ділянки землі у селі на Київщині. Вони обійшлися ще у майже мільйон гривень. І це при тому, що офіційно у неї відсутні доходи.

НАЗК моніторитиме спосіб життя Котіна

Національне агентство здійснює моніторинг способу життя Котіна П.Б., а наведені у Вашому зверненні факти будуть враховані під час проведення зазначеного моніторингу способу життя,
– мовиться у листі, підписаному главою НАЗК Олександром Новіковим.

Його у своєму телеграм-каналі опублікував народний депутат Ярослав Железняк.


НАЗК відповіло на запит провести моніторинг способу життя Котіна / Фото з телеграму Железняка

Також у НАЗК зазначили, що здійснюють моніторинг способу життя "суб'єктів декларування на підставі інформації, отриманої від фізичних та юридичних осіб, а також із медіа та інших відкритих джерел". Мовиться про інформацію, в якій містяться відомості про невідповідність рівня життя задекларованому ними майну та доходам.

Власне, якщо у НАЗК встановлять невідповідність рівня життя з задекларованим майном і доходами, то, згідно з Законом України "Про запобігання корупції", це дасть можливість здійснити повну перевірку декларації. Якщо виявлять корупційні порушення, то НАЗК зобов'язане сповістити про це правоохоронні органи та інших уповноважених суб'єктів.

Що відомо про заможну тещу Котіна

  • Журналісти "Схем" раніше розповіли, що у червні 2023 року матір дружини Петра Котіна заволоділа землею та будинком на Київщині.
  • Мовилося про двоповерховий будинок, площа якого – 288 квадратних метрів. У нього – вихід до приватного озера, доступ до якого відкритий винятково для мешканців котеджного містечка, до якого входить нерухомість.
  • Згодом вдалося отримати договір купівлі-продажу цього будинку. Він свідчить про те, що 70-річна родичка Котіна виклала майже 7 мільйонів гривень. З них – 6 з половиною за будинок і ще 350 тисяч гривень за землю.
  • Цікаво, що подібний маєток у цьому ж населеному пункті, але вже без виходу до води, влітку продавали за 350 тисяч доларів. А це 13 мільйонів гривень, що вдвічі більше за суму, яку теща Котіна виклала за свій будинок.