Про це розповів заступник директора Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького Юрій Фанигін. Він повідомив, що ложечки вже повернулись до своїх власників.

Читайте також "Щодня боялася, що доведеться ховати тварин": історія окупації та відновлення притулку "Сіріус"

Як знайшли викрадені речі

Під час розмінуванні у районі села Здвижівка Бучанського району у ворожому бліндажі українські військові знайшли дві іменні ложки з даними двох дітей. На них були зазначені дати народжень: 17 січня 2006 року та 12 серпня 2008 року.

Іменні ложечки, які викрали окупанти / Фото Юрій Фанигін

Згодом виявилося, що окупанти вкрали їх у місцевих жителів. Бійці ЗСУ передали ложечки бабусі дітей. Наразі дітлахи разом з мамою перебувають за кордоном.

ЗСУ передали знахідку бабусі / Фото Юрій Фанигін

"У них вкрали та знищили все. Але ложечки повернулися. У цій історії диво – все!", – написав Фанигін.

Річниця деокупації Київської області: коротко

  • У результаті успішних та рішучих дій українських захисників Київська область була повністю звільнена від російських окупантів 2 квітня 2022 року.
  • Валерій Залужний – Головнокомандувач Збройних сил України – заявив, що деокупація Київської області продемонструвала світові, що українці не поступляться жодним клаптиком своєї землі, злочини російських військових у Бучі назавжди закарбувалися в національній пам'яті.
  • 31 березня, у річницю звільнення Бучі, президент Володимир Зеленський завітав туди разом з лідерами Словаччини, Хорватії, Словенії та Молдови. Зеленський наголосив, що вже минув рік, як російських окупантів вигнали з Бучі.
  • На вулицях міста світ побачив російське зло без маскування. Кремль хотів принести це й на інші вулиці України та світу. Однак український народ зупинив загарбників.