Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Ddos-атака почалася і на Дію. Міністр назвав цю акцію очікуваною.

Цікаво Робота Ощадбанку і "Приват24" відновлена: у Держспецзв'язку розповіли про Ddos-атаку

До атаки можуть бути причетні Росія та Китай

За словами Михайла Федорова, атаку на сайти фінустанов, силових структур та на Дію можуть здійснювати з Росії та Китаю.

Початковий вектор — Росія та Китай. Десь 600 тисяч пакетів шкідливого трафіку в секунду. Наші фахівці швидко "обрізали" цей напрямок, але атака повернулася вже із Чехії та Узбекистану. І знову була «відбита». Для користувачів Дії атака залишилася непомітною,
– заявив Федоров.

Міністр наголосив, що зараз доводиться працювати під тиском та провокаціями, однак необхідно зберігати спокій.

У Дії не виникло серйозних збоїв, щоправда, у деяких користувачів виникають проблеми з додатком.

Атака на Дію
Дехто таки відчуває наслідки атаки на Дію / Скриншот

Атака на фінустанови

Засновник Монобанку Олег Гороховський заявив, що Ddos-атаки зазнали ще й "Альфабанк" та "А-банк". Монобанк також. Гороховський наголосив, що якщо атака продовжиться – фінустанова вживе заходів.

Зараз, п'ять хвилин тому, пішли масовані запити з вузла в Нідерландах. Спостерігаємо за ситуацією дуже уважно. Якщо буде потужно штормити, будемо змушені тимчасово відключити "зовнішній світ" і залишити лише Україну,
– заявив Гороховський.

Головне про атаку на фінустанови та сайти

Близько 17:00 15 лютого додатки "Приват24", "Ощад24" припинили свою роботу. Також "ліг" сайт Міноборони. Згодом те ж саме спіткало сайти Збройних Сил та Міністерства внутрішніх справ.

У Центрі стратегічних комунікацій заявили, що за атакою стоїть Росія. Роботу додатків "Приватбанку" й "Ощадбанку" відновили, а ось сайти силових структур – на технічному обслуговуванні.

До теми пропонуємо випуск "PROновини" про агресивні наміри Кремля: дивіться відео