Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 26 липня.

Увага ЄС погодив надзвичайний план зі скорочення споживання газу

Ухвалили звернення Уряду України до Уряду Сполучених Штатів Америки щодо надання нашій державі "газового ленд-лізу" для стабільного проходження опалювального сезону,
– зазначив Шмигаль

Прем'єр наголосив, що підготовка до найскладнішої зими в нашій історії триває, і в цій підготовці ми шукаємо всі можливі інструменти, аби бути готовими до будь-яких сценаріїв.

За його словами, в умовах тотальної війни проти більшого ворога нашій державі необхідно акумулювати всі можливі ресурси, аби не просто вистояти, а й здобути перемогу.

"Економіка росії більша за українську щонайменше у 8 разів, тому нашій державі необхідно бути в рази ефективнішою й правильно розставляти пріоритети", – додав прем'єр.

Чи вистачить газу взимку

  • Зараз уряд працює над тим, щоб забезпечити українців достатньою кількістю тепла взимку. Тому загроза перебоїв постачання опалення – мінімальна.
  • За словами прем'єр-міністра Денис Шмигаль, українцям для наступного опалювального сезону потрібно від 21 до 24 мільярдів кубометрів газу.
  • Раніше уряд заявив про план для "Нафтогазу" в забезпеченні збільшення запасів газу у сховищах до 19 мільярдів кубометрів. Розраховуємо на власний видобуток, а також Україна на закупки газу з Європи.
  • Але голова "Нафтогазу" Юрій Вітренко зауважив, що зараз газ коштує дуже дорого, тому Україна проводить перемовини з партнерами. За словами Вітренка, для такого запасу потрібно витратити ще 8 мільярдів доларів.

Більше про це – опалювальний сезон в Україні буде нелегким: дивитись відео