Омелян, до слова, перший міністр, справа якого дійшла до підозри. Сам же чиновник, звісно, все заперечує і запрошує небайдужих підтримати його на обранні запобіжного заходу, яке відбудеться 14 серпня.

Читайте також: Що відомо про Омеляна: гарячі чутки та факти з біографії

БМВ X5 за незаконно отримані кошти, не задекларовані заміські будинки, в яких жив в 2015 і 2016 році – міністр інфраструктури Володимир Омелян витрачав більше, ніж заробляв, заявили у НАБУ і оголосили міністру про підозру.

Зокрема мова йде про новий позашляховик BMW X5 2015 року випуску та готівку в сумі 90 тисяч доларів США та 25 тисяч євро. Загальна вартість таких активів на той час становила 4 230 500 гривень,
– відповіла речниця НАБУ Світлана Олефіра.

А за 18 років на держслужбі заробив трохи більше 2 мільйонів гривень. У 2000-них Омелян починав простим спеціалістом в МЗС. Пішов звідти у 2012 з посади начальника так званого Управління Російської Федерації. Потім працював в Міністерстві охорони здоров'я та міністерстві фінансів. Заступником міністра інфраструктури став в 2014 році, а два роки тому очолив міністерство.

Володимир Омелян
Володимир Омелян

Омелян звинувачення заперечує. Як і більшість фігурантів проваджень НАБУ, справу називає політичною.

В мене би не було цих проблем і не було публічного шельмування, якби я не був міністром. Я це теж прекрасно розумію, і моя сім'я це прекрасно розуміє. Але я такої радості нікому не подарую. Хоча дуже багато було би втішених людей,
– прокоментував Омелян.

Під час прес-конференції, яку зібрав вже за декілька годин, пояснює. Автомобіль орендував у брата. Але в декларацію вніс пізніше. І будинки – теж родичів. Щоправда, у декларації про них згадав лише у 2017. "З 17-го року я його орендую офіційно, щоб ні в кого не було жодних запитань. Ми підписали договір, зазначили це в декларації. Все", – додав Омелян.

Зазначимо, що Володимир Омелян разом з іншими 3 міністрами та близько 20 нардепами з "Народного фронту" брали на поруки фігуранта НАБУ Миколу Мартиненка – колишнього нардепа, якого звинувачують у заволодінні коштами державного підприємства "Енергоатом".

Політики у справі Омеляна немає, лише факти, кажуть і в НАБУ, і в Громадській раді, що контролює роботу органу.

НАБУ є одним з найоб'єктивніших на даний час правоохоронних органів, там немає телефонного дзвінка або цих розслідуємо, а інших – ні. Але які підстави там є і наскільки ефективно задокументовано елементи незаконного збагачення, побачимо коли розпочнеться судовий процес,
– наголосила голова Громадської ради при НАБУ Галина Янченко.

Справа не політична, але трохи суб'єктивна, кажуть деякі політологи.

"Він повинен був виконувати функцію оновленої вивіски – молоде обличчя зі свіжими ідеями. Він достатньо зручна фігура, щоб на ньому демонструвати ефективність НАБУ, тому що, як показує досвід боротьби з більш серйозними особами, вони можуть задіяти і Верховну Раду", – сказав політолог Петро Олещук.

Справу Омеляна уже у п’ятницю, 14 вересня, розглядатиме Солом'янський райсуд Києва. Там уже отримали клопотання про обрання запобіжного заходу. Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме для Омеляна 5 мільйонів гривень застави. Зі слів її очільника Назара Холодницького, підстав для арешту міністра немає.

До слова, Омелян перший міністр, в якого дійшло до підозри. Хоча у 2016-ому бюро намагалось довести незаконне збагачення його попередника – Андрія Пивоварського.