"Путін знизив статус керівництва т. н. Республіки Крим цілком усвідомлено. "Герої" Кримської весни давно втратили кредит довіри Кремля і зберегти їх у своїх кріслах було для Путіна питанням особистого болючого для нього компромісу", – вважає експерт.

За його словами, відправити у небуття всіх "маріонеток" типу Константінова і Аксьонова було б для Крмля неприйнятним, оскільки ці люди були зведені російською пропагандою в ранг національних героїв.

Путін вважає, що сповна розплатився за рахунками з кримським керівництвом, яке сприяло окупації півострова і в цілому зберегли свої місця при новому режимі.

Читайте також: Сегодня день больших потрясений для России

"Підпорядкування Сімферополя Ростову-на-Дону – це не просто приниження, тому що в системі російської влади Ростов ще до втечі туди Януковича був такий собі російської Тмутараканню. Ростов – це ще й центр управління осколків невдалої Новоросії. Тобто тепер Крим поставлений на одну дошку із занепадаючими Донецьком і Луганськом, для яких "русская весна" так і не стала прийняттям до складу РФ, на відміну від Криму", – пояснює експерт.

На думку Березовця, Путін ще й не довіряє "маріонеткам" з Криму, бо зі свого КДБ-шного минулого знає, що хто зрадив раз, той зрадить і вдруге.

Стара істина про те, що Крим під Росією не очікує нічого хорошого, починає збуватися. І значить, що тепер свою ціну повинні заплатити ті, хто привів півострів в "російську гавань" – всі ці аксьонови і константінови. Шкіпери та рульові відстояли свою вахту і їх пора списувати на берег,
– підсумував Березовець.

Нагадаємо, 28 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ, яким позбавив анексований Крим особливого статусу і вніс півострів до складу Південного федерального округу Росії.