Моторошні деталі розповіла Світлана Лінник – начальниця Голопристанської МВА. Вона повідомила, що окупанти не розбирають завали, аби поховати людей, яких вбили, підірвавши Каховську ГЕС.

Зверніть увагу Після дій ворога на Бердянськ насувається екологічна катастрофа, – районна рада

Не дістають, не розбирають завали, так ті руїни лишаються, тіла загиблих так і залишаються під завалами. Там дуже багато ще людей, які лежать під завалами у своїх власних оселях. Це і міське і сільське населення. Це величезна кількість таких ось будинків і людей, які зникли, і родичі яких шукають,
– заявила Лінник.

Коли Голу Пристань деокупують, проводитимуть ексгумацію й перепоховуватимуть людей. Окрім того, шукатимуть рідних загиблих.

Росія намагається приховати жертв

  • Російські окупанти намагаються приховати масштаби злочину, який скоїли. Ворог не дозволяє встановити точну кількість загиблих внаслідок підриву Каховської ГЕС. Для цього окупанти взяли під контроль видання свідоцтв про смерть. А тіла загиблих не дозволяють забрати та поховати ані місцевим жителям, ані волонтерам.
  • Місцева жителька, яка у той час перебувала на окупованій Херсонщині, розповіла, що тіла плавали вулицями. Над населеними пунктами витав сморід. Водночас навіть поховати загиблих по-людськи окупанти не дозволяли.