Про це 24 Каналу розповів журналіст-міжнародник Олексій Бурлаков. За його словами, вибух на Каховській ГЕС викликав ефект інформаційної бомби, після чого інші події відійшли на другий план.

Дивіться також Причетна диверсійна група окупантів, чи впав рівень води: головне про підрив Каховської ГЕС

Коли востаннє росіяни згадували про Бєлгород?

Бурлаков каже, що вибух на Каховській ГЕС використовується російською пропагандою, щоб не згадувати про успіхи Збройних Сил України та відвернути увагу російського суспільства від проблем всередині країни.

"Коли востаннє на телебаченні згадували про події у Бєлгороді, у Курську, вибухи в Росії, атаки безпілотників? Це дуже добра історія, щоб усі забули про внутрішні події, а натомість звернули увагу на події в Україні", – зазначив журналіст-міжнародник.

Олексій Бурлаков про причини підриву Каховської ГЕС: дивитись відео

Він додав, що підрив Каховської ГЕС також використовується, щоб применшити важливість просування Сил оборони України на Бахмутському напрямку, який росіяни штурмували 10 місяців та зазнали величезних втрат.

Наслідки вибуху на Каховській ГЕС

  • Підірвавши Каховську ГЕС, росіяни спричинили затоплення десятків населених пунктів по обидва береги Дніпра, а також завдали непоправної шкоди екології, аграрному сектору й доступу до питної води.
  • Головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков каже, що ЗАЕС була основним споживачем води з Каховського водосховища, а тому підрив дамби створює проблеми для нормального функціонування атомної станції.
  • Західні ЗМІ вважають, що підрив дамби навряд зупинить чи стане перешкодою для запланованого українського контрнаступу.