Про це заявив голова Європейської ради Дональд Туск, повідомляє DW.

Читайте також: Москва може залишитись без електрики: у Лондоні серйозно пригрозили Кремлю

Голова Європейської Ради наголосив, що метою Москви є послаблення єдності між країнами Європи.

Наша проблема – це Росія, яка підриває в Європі все, що може. Я можу навести численні приклади, щоб довести, що росіяни не зупиняться ні перед чим, щоб послабити європейську єдність,
– заявив Туск.

Зокрема, він висловив занепокоєння результатами виборів до парламенту Латвії, де більшість голосів отримала проросійська партія. Він зазначив, мова може йти "про поворотний момент для регіону", який планувався в Кремлі, а не в Європі.

"Є люди, які вважають, що занепад Європи неминучий, і, на жаль, у них достатньо аргументів на підтримку цієї тези", – сказав Туск.

При цьому політик зазначив, що "не одержимий антиросійською» риторикою", однак саме у діях РФ вбачає серйозну загрозу для безпеки ЄС.

Якщо для когось основним політичним пріоритетом і є розколоти Європу, то це, безумовно, Росія,
– наголосив він.

За словами Туска, прикладом цього є ситуація з отруєнням колишнього подвійного агента Сергія Скрипаля та його дочки Юлії в британському Солсбері. Інший момент, що засвідчує наміри Росії, – російська кібератака на сервери Організації по забороні хімічної зброї в Гаазі.

Також голова Європи вважає, що існують "дуже чіткі сліди втручання Росії" в кампанію під час референдуму з Brexit. Окрім того, слід Кремля є у конфлікт з Каталонію, що виступає за незалежність від Мадрида.

Нагадаємо, 6 жовтня у Латвії відбулися вибори до парламенту країни. Після опрацювання даних з усіх виборчих дільниць стало відомо, що перемогу здобула проросійська соціал-демократична партія "Злагода". За неї латвійці віддали майже 20% голосів.