Про це повідомляє газета The Sunday Times із посиланням на неназване джерело в службах безпеки королівства.
Читайте також: Британські підлітки опинились під прицілом Кремля, – The Times
Видання стверджує, що британський уряд активізує наступальний кіберпотенціал. Зокрема, така кібератака передбачає вимкнення світла у Москві. Британські управлінці налаштовані вжити таких заходів, оскільки країні бракує звичайних оборонних ресурсів, щоб протистояти "агресії Кремля".
Співрозмовник видання наголосив, що такий сценарій розвитку подій надасть Сполученому Королівству більше варіантів дій у разі необхідності негайного реагування.
Так, Лондон завдасть "удару" у відповідь, якщо Володимир Путін накаже російським військам "захопити маленькі острови, що належать Естонії". Йдеться також про можливість вторгнення Росії в Лівію для отримання "контролю над нафтовими резервами", що може спровокувати нову міграційну кризу в Європі.
Окрім того, у Лондоні загрозливою вважають можливість використання Росією нерегулярних формувань для нападу на британські війська або створення загрози новим британським авіаносцям.
The Sunday Times повідомляє, що в ці вихідні дні в Омані 5,5 тисяч британських військовослужбовців беруть участь в найбільших військових навчаннях за останнє десятиліття. Британські військовики працюють над удосконаленням "готовності до будь-якої конфронтації з російськими танками або формуваннями щодо ведення гібридної війни".
Дивіться також: Російські кібератаки: в НАТО розповіли, якою буде відповідь на агресивні дії РФ
Проведення таких навчань коштує 100 мільйонів фунтів, або 130 мільйонів доларів. У них задіяно 200 одиниць бронетехніки, шість військових кораблів і вісім літаків "Тайфун". Видання зазначає, що у постановочних "боях" роль "ворога, який використовує російські танки Т-72", виконувала Королівська кінна гвардія.
До слова, британський уряд закликає Москву "не перевіряти" , наскільки серйозною є прихильність НАТО до виконання 5 статті статуту організації.
Нагадаємо, Раніше посол Великої Британії у Нідерландах Пітер Вілсон анонсував введення нових санкцій проти Росії через її "ворожу діяльність". Йдеться про викриття групи російських військових розвідників у країні. Окрім того, британський міністр оборони Гевін Вільямсон прокоментував інформацію про здійснення російськими хакерами кібератак на низку країн та назвав Росію "країною-вигнанцем".
Що таке НАТО?
Військово-політичний блок, який об'єднує більшість країн Європи, США та Канади. Це "трансатлантичний форум" для проведення країнами-союзниками консультацій з будь-яких питань, що зачіпають життєво важливі інтереси його членів, включно з подіями, здатними поставити під загрозу їхню безпеку. Однією з цілей НАТО є забезпечення стримування будь-якої форми агресії щодо території будь-якої держави-члена НАТО або захисту від неї. На сьогодні членами НАТО є 29 країн.
Що таке 5 стаття статуту НАТО?Згідно з нею, збройний напад на одну або кількох країн-членів НАТО у Європі чи у Північній Америці вважатиметься нападом на них усіх. Відповідно, у разі здійснення такого нападу кожна з країн, реалізуючи своє законне право на індивідуальну чи колективну самооборону, підтверджене Статтею 51 Статуту Організації Об'єднаних Націй, надасть допомогу тій країні або країнам, що зазнали нападу. Так, стаття передбачає здійснення індивідуальних чи спільних дій, які країни-члени вважатимуть необхідними, включаючи застосування збройної сили.