У Німеччині закінчились усі 12 поєдинків стартового відрізка Євро-2024 з футболу. 24 Канал підбиває підсумки першого туру групового раунду турніру.

Група А

Німеччина – Шотландія 5:1

Чемпіонат Європи у Німеччині відкрив матч господарки турніру. Команда Юліана Нагельсманна зустрічалась із Шотландією. Ніхто навіть не міг подумати, що у матчі буде забито аж 6 голів. Вже у першому таймі "бундестім" оформив собі майже гарантував собі перемогу у цій грі. Адже на перерву німці пішли за переваги у рахунку 3:0 (Вірц, Мусіала, Гаверц).

Після відпочинку Німеччина ще двічі засмутила голкіпера суперника. Зробили це фіналісти Ліги чемпіонів-2024 Фюллькруг та Джан. Ще один м'яч Фюллькруга був скасований через офсайд. Єдиний гол Шотландії забили навіть не гравці самої збірної. Автогол оформив центрбек збірної Німеччини та мадридського Реала Антоніо Рюдігер.

Відеоогляд матчу Німеччина – Шотландія

Угорщина – Швейцарія 1:3

Другий матч групи А Угорщина – Швейцарія відбувся на день пізніше – 15 червня. У цьому поєдинку команди на обох наколотили 4 голи. Вже у першому таймі швейцарці оформили собі перевагу у два м'ячі. Голи забивали Дуа та Ебішер. Лише на 66-й хвилині господарі зустрічі змогли скоротити відставання до одного результативного удару завдяки Варзі.

Вже у компенсований до гри час Емболо добив господарів, забивши третій гол "червоних хрестів". Фінальний свисток зафіксував перемогу швейцарців 1:3.

Іспанія – Хорватія 3:0

Перший центральний матч Євро-2024 відбувся 15 червня на "Олімпійському стадіоні" у Берліні, де Іспанія приймала Хорватію. Вже у першому таймі переможця зустрічі фактично було визначено. Хорвати провалили перші 45 хвилин, пропустивши три голи від "Фурії Рохи".

Погром розпочав Мората, який на 29-й хвилині розмочив нулі на табло. Ще через 3 хвилини Руїс подвоїв перевагу Іспанії. Вже у компенсований до першого тайму час Карвахаль довів рахунок до розгрому 3:0.

За 10 хвилин до закінчення основного часу матчу Петрович міг забити гол престижу для хорватів. Спершу Бруно не реалізував пенальті, а вже після передачі Перішича таки заніс м'яч у сітку іспанських воріт. Однак взяття володінь було скасоване через офсайд. Хоча у момент передачі офсайда у нападника не було.

Іспанія стартувала із розгромної перемоги на Євро-2024 у Німеччині.

Відеоогляд гри Іспанія – Хорватія

Італія – Албанія 2:1

У другому матчі групи B у гру вступив чинний чемпіон Європи – Італія. Її суперником був аутсайдер групи "смерті" Албанія. Вже на першій хвилині гості шокували "скуадра адзурру" голом.

Байрамі скористався помилкою Дімарко, який вкинув м'яч із ауту прямо у ноги Недіма. Футболіст збірної Албанії переписав історію чемпіонату Європи, забивши найшвидший гол в історії турніру.

Однак радість албанців була недовгою. Вже через 10 хвилин італійці зрівняли цифри на табло стадіону "Сігнал Ідуна Парк" у Дортмунді після голу Бастоні. А ще через 5 хвилин Барелла вже вивів Італію уперед 2:1.

Ударна 5-хвилинка від підопічних Лучано Спалетті перевернула хід поєдинку із ніг на голову. За весь матч італійські гравці завдали 16 ударів, 5 із яких були у рамку албанських воріт. Але Албанія дала солідний бій чинному чемпіону Євро.

Словенія – Данія 1:1

У першому поєдинку групи С Словенія зустрічалась із Данією. Це був особливий матч для Крістіана Еріксена, який пережив зупинку серця на минулому Євро-2020. На щастя, тепер здоров'я не підводить одного із лідерів збірної Данії.

Саме 32-річний футболіст відкрив рахунок у зустрічі після передачі Вінди.

Мінімальна перевага гостей у рахунку трималась до 77-ї хвилини, коли Янжа повернув надії Словенії на якісь очки. Далі головні тренери команди внесли свіжу кров у гру у вигляді нових гравців. Але ці заміни не змінили рахунку на табло арени у Штутгарті. Словенія та Данія розписали першу нічию на Євро-2024.

Відеоогляд матчу Словенія – Данія

Сербія – Англія 0:1

У другому поєдинку квартету серби були проекзаменовані англійцями. Вже на 13-й хвилині Джуд Беллінгем показав, що готовий продовжити забивати вже не у футболці мадридського Реала, а на рівні збірних. Зірковий одноклубник Андрія Луніна вивів "трьох левів" уперед 0:1.

На обох команди завдали лише 11 ударів у бік обох воріт (4 – у рамку володінь). Тому не дивно, чому фінальний свисток італійського судді Даніеле Орсато зафіксував мінімальну перемогу команди Гарета Саутгейта.

Відеоогляд гри Сербія – Англія

До теми "Беллігол" знову на коні: Англія мінімально обіграла Сербію на Євро-2024

Польща – Нідерланди 1:2

У першому таймі команди обмінялись голами. На 16-й хвилині Букса несподівано вивів господарів уперед 1:0. Трохи більш як 10 хвилин знадобилось супернику, аби зробити рахунок у грі рівним 1:1. Форвард Гакпо повернув "помаранчевих" у гру.

Здавалось, що поєдинок закінчиться нічиєю, і це буде друга мирова на Євро-2024. Але інакше думав Вегхорст, який за 7 хвилин до кінця основного часу матчу вивів Нідерланди уперед 1:2. Асистом відзначився Аке.

Відеоогляд поєдинку Польща – Нідерланди

Австрія – Франція 0:1

17 червня у боротьбу за трофей Євро-2024 вступили французи. Першим суперником "Ле Бле" стала збірна Австрії. Вже із перших хвилин стало зрозуміло, що австрійці налаштовані дати бій Франції. Вже до 34 хвилини господарі заробили дві жовті карти.

На 38-й хвилині Франція повела у рахунку. Не обійшлось тут без допомоги австрійців. Мбаппе взяло на себе ініціативу, увійшовши із м'ячем у штрафну супернику, прострілив, м'яч по-зрадницьки після рикошету Вобера залетів у сітку воріт Австрії. 26-річний Максимільян допоміг супернику відкрити рахунок ще у першому таймі.

Не можна сказати, що французи повністю володіли грою. Суперник подекуди створював гостроту біля воріт Меньяна, тримаючи французького голкіпера у напрузі. Але бодай вирвати одне очко в австрійців не вдалось. Франція із мінімальної звитяги стартувала на Євро-2024.

Румунія – Україна 3:0

Перший поєдинок команди Сергія Реброва хочеться просто стерти із пам'яті. Українці розпочали гру із контролю м'яча, але це все, на що спромоглись "синьо-жовті". Перші ж моменти виникали біля воріт Андрія Луніна. Перед матчем було дуже багато очікувань від нашої збірної, які взагалі не втілились у реальність. На 29-й хвилині Станчу скористався невпевненою грою Матвієнка та помилковим вибиванням Луніна, та красивим ударом вразив дев'ятку воріт голкіпера Реала. Цей гол шокував українських фанів.

У першому таймі більше голів не було. Румуни продовжили забивати у другій 45-хвилинці. Вже на 53-й хвилині Марін подвоїв перевагу господарів матчу. Ще через 4 хвилини румуни довели рахунок до непристойного 3:0 на свою користь. Третій м'яч у ворота Луніна забив Дрегуш.

Перший удар у рамку воріт "синьо-жовті" завдали аж у середині другого тайму. Найкращий момент забити був у Романа Яремчука, який поцілив у поперечину. На жаль, підопічні Реброва не спромоглись бодай на гол престижу – 3:0 сенсаційна поразка "синьо-жовтих".

Відеоогляд матчу Румунія – Україна

Бельгія – Словаччина

У другому матчі групи Е теж був зафіксований сенсаційний результат. Бельгія вважалась фавориткою групи та цього протистояння, але пролетіла, як і Україна у стартовому турі. Вже на старті поєдинку Шранц вивів Словаччину уперед 0:1.

Міг рахунок у матчі зрівнятись на 56-й хвилині гри, коли забивав Лукаку. Однак гол нападника Бельгії не зарахували через офсайд.

Господарі продовжували тиснути на ворота Дубравки. Наприкінці матчу м'яч таки побував у сітці воріт гостей після удару все того ж Лукаку. Але знову Ромелу забив не за правилами. Гра рукою не дозволила бельгійцям святкувати.

Словаччина несподівано для усіх здолала Бельгію.

Бельгія – Словаччина: відеоогляд матчу

Дивіться також Перша сенсація на Євро-2024: Словаччина несподівано обіграла зіркову збірну Бельгії

Туреччина – Грузія 3:1

В останній день першого туру групи Євро-2024 відбувались два матчі групи F. У першому із них Туреччина приймала Грузію. Це був один із найцікавіших поєдинків першого туру турніру. Вже у першому таймі м'яч тричі влітав у сітку воріт обох збірних.

На 25-й хвилині Мюлдюр відкрив рахунок у матчі 1:0. А ще через дві хвилини м'яч вдруге побував у грузинських володіннях. Однак цей гол не зарахували через офсайд. Натомість ще через 5 хвилин Мікаутадзе вирівняв цифри на табло 1:1.

На старті другого тайму Гюлер оформив справжню красу у ворота Мамардашвілі, у якого просто не було шансів дотягнутись до м'яча. Футболіст Реала вже точно забив один із найкрасивіших голів Євро-2024.

Тоді Грузія пішла у ва-банк, голкіпер Мамардашвілі доєднався до стандартів своєї команди у чужому штрафному майданчику. Цей ризик зіграв злий жарт із Грузією, якій вже не було чого втрачати.

Аж у компенсований до матчу час Туреччина вибігла у стрімку контратаку на порожі ворота суперника. Актюркоглу нічого не залишилось, як просто влучити у ворота Грузії, які ніхто не захищав. Фінальний рахунок матчу 3:1 на користь Туреччини.

Туреччина – Грузія: відеоогляд гри

Португалія – Чехія 2:1

У заключній грі вівторка, 18 червня, Португалія зустрічалась із Чехією. Дуже цікавий поєдинок побачили уболівальники. Хоча перший тайм минув без голів.

Перший м'яч у зустрічі був забитий лише на 62-й хвилині. А розмочили нулі на табло гості. Провод несподівано для усіх вивів Чехію уперед 0:1. Однак радість чехів була недовгою. Вже через 7 хвилин вони самі собі привезли гол. Гранац відзначився автоголом та допоміг португальцям зрівняти цифри на табло.

Наприкінц матчу м'яч двічі побувв у сітці чеських воріт. Але перше взяття воріт від Діогу Жоти не зарахували через офсайд у Роналду, який асистував на партнера по команді. А от другий гол був забитий за усіма правиламию Консейсау, який лише на 90-й хвилині вийшов на поле, забив переможний гол Португалії вже у компенсований до поєдинку час.

Португалія із перемоги стартувала на Євро-2024. Хоча футболістам збірної Чехії слід поплескати за потужну гру в обороні.