За підписання угоди вже восени 2013 висловились Чехія, Литва, Польща та Словаччина. Натомість чотири країни - Швеція, Фінляндія, Данія та Нідерланди - вимагають заморозити угоду. Аргумент - Президент України відправив за ґрати політичних опонентів і провів вибори на свою користь - повідомляє видання.

В українському МЗС сподіваються, що негативно налаштовані щодо підписання угоди країни таки змінять свою думку. Втім питання Тимошенко, на переконання вітчизняного МЗС, для Європи не принципове.

“В Нідерландах зараз при владі ті сили, які прийшли до влади на побоюваннях напливу мігрантів, розширення ЄС, тобто втоми голландців від розширення Європейського Союзу. Тому те, що Нідерланди зараз в цьому переліку, не тому, що Нідерланди настільки опікуються справою Тимошенко, а тому що в вони в принципі не хочуть ніяким чином поглиблювати і розширювати Європейський Союз”, - вважає директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

Тим часом навіть Польща та Литва, які завжди готові до діалогу з Україною, визнають - вибори без ув’язнених опозиціонерів справили не найкраще враження на Європу.

Із цієї точки зору було сказано, які конкретні умови з європейського боку необхідні, щоб цей діалог міг бути швидким і ефективним. Але ми бачимо, що ефект такий, що це до прискорення діалогу не доведе, - сказав посол Польщі в Україні Генрик Літвін.

У комітеті ПАРЄ радять українським політикам самим визначитися - хоче Україна підписувати Угоду про Асоціацію, чи ні.

“В українських політиків немає єдиної думки. І ця позиція говорить про те, що не треба це припиняти, і проблема може виникнути в тому, що Євросоюз відкладе це, тобто, це звичайна практика, коли немає єдиної думки в країнах, це може відкластися”, - каже член Литовського парламенту, голова процедурного комітету ПАРЄ Егідіус Варейкіс.

Зі свого боку Франція та Велика Британія поки підтримують переговори на низькому рівні, а Німеччина ще не визначилася.