Втім, здебільшого не на державному рівні, а силами ентузіастів. Багатодітні мами у цей день отримують грамоту або цукерки. Максимальна ж увага від влади для таких матусь - це статус матері-героїні, який мають вже понад 10 тисяч жінок в Україні. Це звання, яке так гордо звучить, дозволяє отримати від влади 6 тисяч гривень одноразової допомоги. Загалом же, вони залишаються зі своїми проблемами сам на сам.

“На сьогодні я отримую від держави 3,5 тисячі гривень. Тисячу з них я віддаю за комунальні послуги. Як можна прогодувати 5 дітей за 2,5 тисячі”, - каже багатодітна мати Людмила Лозовицька.

“Нам можуть подарувати подяку, мамі багатодітній подяку, і радійте. В кращому випадку коробку цукерок. От сьогодні – День матері – коробку цукерок. Краще нам подаруйте пачку порошку чи банку шампуню”, - каже багатодітна мати Лідія Жлутка.

“Вони завжди люблять допомагати одне одному. В великих сім'ях так прийнято, це навіть швидше стиль життя. А головне щоб всі були здорові, це найголовніше для всіх мам”, - каже багатодітна мати Юлія Заязова.

В Україну свято матері прийшло вперше у 1929 році і, згодом радянська влада відмінила його на довгі десятиліття. Натомість святкували 8 березня - в той час День радянської жінки набував популярності. І лише 11 років тому материне свято в Україні знову стало державним.

“Я б не хотіла протиставляти цих два свята, одне доповнює інше. Один - це день, коли жінку шанують, дарують квіти і згадують таке поняття як гендерна рівність. Це 8 березня. День матері - це здається таке свято, яке повсякчас з нами, але той день коли можна і варто прийти до матінки поцілувати руку”, - каже керівник громадської організації "Союз українок" Лілія Григорович.

Свято має й релігійне підґрунтя: в цей день вшановують не лише рідну маму, а й Божу Матір, а також Землю-матінку. За словами священнослужителів, День матері ближчий українській нації по духу, аніж свято 8 березня.

“Українцям вшановувати жінку-матір більш притаманно ніж вшановувати просто радянську жінку, тому що оце материнське пробудження, велика пошана до матері, до думки матері, до важливості матері, кожен з нас має неабиякі почуття до жінки яка його народила. І тому, думаю, з часом все повернеться на свої круги”, - каже прес-секретар УГКЦ отець Ігор Яців.

У деяких країнах пострадянського простору 8 березня вже втратило минулу славу. В європейських країнах Міжнародний Жіночий День взагалі не має офіційного статусу і відзначається переважно “лівими” політичними силами і феміністськими організаціями. Натомість українські комуністи переконані - 8 березня - незамінне, так само як і День матері, яке, кажуть, ніколи ніхто не забороняв.

“Ви знаєте, витіснялось 23 лютого, але запитайте чоловіків, святкують вони день радянської армії чи не святкують. Всі святкують. Не можна це говорити на протиріччя. Нічого не заборонялося і це свято святкувалося. І Різдво Христове, і Паску святу, святкували у всі часи, можливо не так помпезно як зараз, але святкування було”, - каже народний депутат Катерина Самойлик.

Ще до радянського режиму українці святкували День матері, навіть без належного йому статусу у календарі. Особливо поширеним свято було на Галичині, адже тоді чи не кожна друга галицька сім'я була багатодітною. Втім, і сьогодні, чим більше дітей, тим щасливіша родина - кажуть багатодітні матусі. На відміну від держави, діти ніколи не забувають про своїх мам.

“Друга неділя травня - це день, коли у всіх випадає ще одна нагода сказати своїй мамі слова вдячності. На відміну від Міжнародного жіночого дня 8 березня, який святкують урочисто з розмахом, День матері відзначають скромніше. В цей день важливі увага і тепло в сім’ї. Адже мама щаслива - коли щаслива її дитина”, - каже журналіст Ольга Рицар.

Напередодні Дня матері, Президент України згадав про багатодітних мам і підписав указ про присвоєння почесного звання "Мати-героїня" понад 2 тисячам багатодітних матерів.