За словами Андрія Юсова, які він сказав у ефірі "Свобода. Ранок", про це можна буде поговорити пізніше. Натомість значення "Барині" розвідка наразі не розповідає, пише 24 Канал.

Дивіться також Переконав 11 окупантів здатися у полон: в ГУР розповіли про Алфьорова та операцію "Бариня"

Що відомо про нові операції наших розвідників

У нас будуть ще новини, операції з цікавими назвами, які пов'язані між собою певною логікою і легендами, тому про це можемо пізніше поговорити,
– запевнив Юсов.

За його словами, операція "Бариня", яку реалізувала українська розвідка, тривала 4 місяці з моменту, коли представники Головного управління розвідки Міноборони України вийшли на російського лейтенанта Данила Алфьорова.

Що розвідники розповіли про операцію "Бариня"

Андрій Юсов уточнив, що наша розвідка збирає інформацію про контрактників, про примусово мобілізованих, про кадрових військових.

Саме тоді розвідники звернули увагу на те, що у Росії була особа, яка, бувши кадровим військовим, добровільно звільнилась з лав російської армії й фактично, швидше за все, була примусово мобілізована або змушена до підписання контракту.

Зрештою, так і вийшло – Алфьоров виявився людиною з громадянською позицією, який від початку засуджував злочинну війну й агресію Росії проти України та не бажав вступати до лав збройних сил, але фактично був змушений до цього. І в його діях була значна складова – це його позиція,
– заявив представник розвідки.

Він пояснив, що за ці 4 місяці Україна отримала важливу інформацію для нашого сектору безпеки та оборони, яка стала цінною і для збереження життів наших захисників, і для викриття плану ворога.

Зокрема, Алфьоров увесь цей час з нашими розвідниками зміг переконати й перевести в український полон ще 11 російських військовослужбовців. І тільки коли сам Алфьоров почав піддаватись тиску та на добу був прив'язаний до дерева, то стало зрозуміло, що його перебування у збройних силах Росії нічим добрим для нього не завершиться.

Андрій Юсов розповів, що наразі на місці служби російського військового тривають перевірки та працюють представники ФСБ.

Операція "Бариня" та "Синиця": коротко

  • Андрій Юсов розповів, що після операції "Синиця" глава української розвідки Кирило Буданов заявив, що ще декілька подібних історій та операцій в роботі. За його словами, операція "Бариня" – це одна з них.
  • Операцію "Синиця" українська розвідка реалізувала у серпні 2023 року. Тоді 28-річний російський льотчик Максим Кузьмінов добровільно перегнав російський гелікоптер Мі-8 в Україну. За це він отримає нові документи та 500 тисяч доларів.
  • Вже наприкінці вересня українська розвідка повідомила про проведення успішної спеціальної операції з вербування військового країни-агресорки "Бариня". В ГУР заявили, що з червня Данило Алфьоров передавав своєму куратору з розвідки дані про переміщення живої сили та техніки загарбників, а також про їхню кількість.
  • У серпні 2023 року Алфьоров на території тимчасово окупованої Херсонської області вмовив 11 інших військових здатися та відправив їх в український полон.