Цю інформацію пілот сам розповів в інтерв'ю журналісту та блогеру Володимиру Золкіну. Відомо, що сім'я льотчика вже перебуває в Україні, пише 24 Канал.

Дивіться також Не лише пілот і вертоліт: якими даними заволоділо ГУР після операції з Мі-8

Російський льотчик розповів про винагороду та нові документи

Максим Кузьмінов розповів, що Головне управління розвідки Міністерства оборони України під час операції "Синиця" пів року підтримувало контакт з ним. За його словами, операцію почали готувати в лютому – березні 2023 року. Тоді його мати вже перебувала в Києві.

Сам пілот прилетів в Україну 9 серпня 2023 року за штурвалом вертольота Мі-8 разом з екіпажем. Окрім самого вертольота, Україна отримала ще й важливі компоненти для винищувачів Су-27 і Су-30СМ.

Максим Кузьмінов розповів, що до 9 серпня він "постійно був на зв'язку з українською розвідкою".

На той момент уже було обговорено всі можливі деталі й маршрути. Найвигіднішим виявився переліт саме з Курська (Росії – 24 Канал). По-перше, це було близько, по-друге, не було інших чинників, які б сильно перешкоджали. У мене вже був готовий чистий "коридор" для перельоту,
– пригадав капітан.

За його словами, переліт в Україну був його ініціативою. Основною причиною свого вчинку він назвав бажання "відмовитися від участі у воєнних злочинах" російських окупантів.

Максим Кузьмінов зауважив, що Україна йому має виплатити 500 тисяч доларів та зробити нові документи в межах державної програми захисту.

Що відомо про операцію "Синиця"

  • Українська розвідка розповіла, що вона змогла успішно виманити російський гелікоптер Мі-8АМТШ. Російський льотчик посадив його разом з особовим складом та вантажем у Харківській області.
  • Глава Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів, що до пілота вдалось знайти підхід.
  • Перед операцією Україна непомітно вивезла з Росії його родину. Зокрема, йому створили умови, щоб він зумів перегнати повітряне судно з екіпажем, який не знав, що відбувається. Коли екіпаж дізнався, то спробував втекти, тож їх довелось ліквідувати. Детальніше про операцію читайте тут.