США ввели нові обмеження "для підтримки іранського народу, який страждає від тоталітарного режиму", пише російська служба "Голосу Америки".

Що передувало Хаменеї обізвав Трампа нелогічним негідником і заявив, що США з регіону виженуть

Санкції стосуються 12 іранських фізичних та юридичних осіб

Серед них особливо помітні такі впливові персони:

  • Чинний міністр внутрішніх справ Ірану Абдулреза Рахмані Фазлі та його родина. Він, мовляв, безпосередньо причетний до кривавого придушення народних протестів в Ірані у 2019, коли загинули багато людей.
  • Колишній (у 1989 – 1997 роках) очільник розвідки Ірану Алі Фаллахіан. Його звинувачують у причетності до багатьох вбивств по всьому світу, зокрема й до теракту в Аргентині 1994 року, коли загинули 85 людей.

США вкотре наголосили, що режим в Ірані – злочинний

Помпео у заяві окремо наголосив, що влада Ірану так прагне приховати свої злочини, що навіть у листопаді 2019 року на тиждень закрила людям доступ до інтернету.

У той час 80 мільйонів іранців "перебували у цифровому мороці", поки силовики "вбивали 1500 людей і затримували ще тисячі".

Конфлікт США та Ірану, нагадаємо, особливо загострився з початку січня 2020, коли в Іраку за наказом Трампа вбили іранського генерала Сулеймані. Відтоді країни регулярно обмінюються різкими заявами.