До поляків вже долучаються й дипломати, аби підтримати поляків у прагненні до демократичних цінностей Європейського Союзу, передає кореспондентка 24 Каналу у прямому ефірі.

Читайте також: "Право і справедливість" Качинського захопилася владою, – експерт

Також о 19 годині за місцевим часом усі небайдужі громадяни 20 країн ЄС пішли до посольств Польщі, щоб висловити свою ноту протесту.

Сама акція називається "Поки ми живемо". Поляки сподіваються, що їхні вимоги почують у Євросоюзі та вплинуть на рішення президента. Зі сцени вони скандують, що хочуть залишитися країною-членом ЄС.

Багато мітингувальників прийшли з сім'ями та дітьми. Саму акцію охороняє поліція. Вона минає спокійно.

Протести відбулися щонайменше у 100 містечках Польщі. Під будинком автора закону про судоустрій Ярослава Качинського також зібралися мітингувальники. Але там не обійшлося без сутичок.

Читайте також: Протести у Польщі: поліція оштрафувала понад півсотні активістів

Нагадаємо, що протести тривають від минулої середи, 12 липня, по всій Польщі. Усе через зміни до закону про Національну судову раду, яка передбачає негайне завершення каденції 15 її членів, які зараз є суддями. Відтак на їх місце планується обрати 15 нових кандидатів. Однак їх обиратиме не суддівське середовище, а саме Сейм Польщі.

А вчора, 22 липня, Сенат Польщі ухвалив закон, згідно з яким змінюється процедура призначення членів Верховного суду.