Таку думку сайту "24" висловив директор Центру суспільних відносин Євген Магда. Як зазначає експерт, протести пов’язані зі змінами в судовій системі, де Верховний суд підпорядкований Міністерству юстиції. І, очевидно, така доля чекатиме й інші суди.

Читайте також: Чи можливий "польський Майдан": що вивело Варшаву на протести?

"В Польщі фактично здійснюється замах на незалежність судової влади. Такий варіант розвитку подій викликає занепокоєння опозиції. Власне, не тільки самі зміни, але й те, що в руках правлячої партії "Право і справедливість" зосереджена більшість влади: в обох палатах парламенту, вона має свого прем’єра і надзвичайно наближеного до неї президента", – говорить Магда.

Тому, зауважує політолог, суспільство реагує на подібні спроби змін у судовій системі достатньо різко. Але, нагадує Євген Магда, це вже не перші протести в Польщі. Мітинги були в грудні 2017 року проти ухвалення бюджету. Але тоді партії парламентської опозиції "Громадянська платформа" і "Сучасна" показали, що вони не готові до консолідованих спільних дій. Тому відсутність ефективних дій з боку формальної опозиції породжує активізацію громадських організацій, які зараз вийшли з акціями протесту.

"Право і справедливість" трохи захопилася владою. В Польщі переважна більшість населення задоволена економічним станом, перебуванням в ЄС. Разом з тим те, що робить "Право і справедливість" у внутрішній політиці, викликає занепокоєння політичних опонентів. Але правляча партія Польщі робить помилку, коли не хоче прислухатися ні до думки опонентів, ні ЄС",
– підкреслив Євген Магда.

Нагадаємо, 20 липня Сейм Польщі прийняв законопроект про Верховний суд, який запропонувала керівна партія "Право та справедливість". Польська опозиція протестує проти реформи судочинства, відтак у країні вже кілька днів тривають протести. 20 липня найбільша опозиційна партія країни "Громадянська платформа" заявила, що у Польщі можливий свій "Майдан" через політику правлячої партії.