В Україні більше не діють графіки відключення світла. Наразі з 07:00 до 19:00 Диспетчерський центр Укренерго скасував обмеження споживання в усіх областях.

Дивіться також На Полтавщині ввели графік аварійних відключень

Коли відключення можуть повернути

Сонячна погода сприяє роботі промислових і дахових сонячних електростанцій, тому дефіцит в енергосистемі зменшився. В Укренерго просять за можливості перенести заплановане на вечір чи на ніч користування енергомісткими приладами на денні години.

Раніше в Укренерго зазначали, що графіки будуть діяти з 20 години, однак потім відбулись зміни. Причина – збільшення хмарності, яка заважає роботі сонячних електростанцій.

Графіки погодинних відключень можуть бути застосовані для зниження рівня споживання при перевищенні визначених лімітів обсягів для кожної області. Диспетчерський центр Укренерго доводить ці ліміти напередодні до кожного обленерго.

Якщо область споживає в межах дозволеного ліміту, знеструмлення споживачів можуть не застосовуватись. Якщо ліміт перевищено – знеструмлення будуть відбуватись за опублікованим обленерго графіком.

Інформацію, коли саме можуть бути застосовані відключення у регіоні, можна дізнатись в кабінеті споживача, на офіційних сайтах обленерго, а також на їхніх сторінках у соцмережах.

Основною причиною застосування графіків погодинних відключень є наслідки ворожих обстрілів енергосистеми.

Оновлена інформація про графіки в Києві та кількох областях

З'явилась оновлена інформація щодо графіків стабілізаційних відключень на 22 травня у Києві, Київщині, Одещині, Донеччині, Дніпропетровщині. За вказівкою Укренерго, графіки відключень сьогодні діятимуть з 19:00 до 24:00.

У разі змін, Укренерго буде оперативно інформувати в телеграм-каналі.

Підписуйтесь та поділіться з родичами і друзями.

На Полтавщині водили графік аварійних відключень

  • У Полтавській області 22 травня довелося застосувати графік аварійних відключень. Про це повідомила місцева влада. Зазначається, що електроенергії немає у 4 громадах області.
  • Як зазначив голова Полтавської ОВА Філіп Пронін, світло було відсутнє у понад 19 тисяч побутових та понад 1,3 тисячі юридичних споживачів. Обмеження постачання електроенергії фіксували у Миргородській, Лубенській, Гадяцькій та Лохвицькій громадах.
  • Очільник військової адміністрації закликав жителів Полтавської області споживати електроенергію відповідально та раціонально.