Так, у Чехії відпустили затриманих у справі про напад на українських волонтерів. Представники місцевої прокуратури абсурдно стверджують, що нібито під час інциденту не трапилося нічого кримінального.

Дивіться також У Чехії 20 людей постраждали від удару блискавки під час святкування Дня захисту дітей

Не зробили нічого "кримінального"

За словами речника місцевої прокуратури Алеша Цимбалу, серед затриманих були громадяни однієї з країн Європейського Союзу, а саме – Німеччини.

Попри те, що спершу в нападі підозрювали російських туристів через акцент тих, кого зняли на відео, лише один із затриманих має "російсько-українське походження". На місці інциденту затримали одного з учасників нападу, ще чотирьох – узяли під варту в аеропорту.

Поліціянти допитали їх усіх та переглянули відеозаписи нападу, однак не лише ті, які зробили українські волонтери, а й ті, що знімали самі затримані, а також кадри з міських камер відеоспостереження.

З відео буцімто незрозуміло, чи затримані справді схвалюють війну в Україні. Речник поліції розповів, що на деяких кадрах на запитання "Ви перебуваєте в Чехії та схвалюєте Росію?" один із затриманих відповів лише, що перебуває у Чехії.

У поліції виправдовуються та кажуть, що незрозуміло, чи усвідомлювали учасники суперечки, про що вони сперечаються. Ба більше, на записах із камер відеоспостереження нібито не видно, аби хтось із затриманих ударив одного з волонтерів.

Чеські правоохоронці також не виявили жодних тілесних ушкоджень. Тому, як каже речник, не було й суспільно шкідливої поведінки затриманих, за яку можна було б понести покарання.

Це означає, що кримінальної відповідальності жодного із затриманих встановити не вдалося. Тому, трьох затриманих звільнили 3 червня, а вже сьогодні, 4 червня, ще двох.

Їм також не висунули жодних звинувачень, проте у поліції продовжать розслідування. Справу можуть передати до адміністративного органу, який може, зокрема, накласти штраф.

За словами представників поліції, ситуація "була непрозорою та заплутаною", тому буцімто "могло статися непорозуміння".

Що цьому передувало: коротко

  • Напередодні у мережі з'явилося відео, на якому зафіксована ганебна поведінка росіян у центрі Праги. Громадяни країни-агресорки з кулаками накинулися на волонтерів ініціативи Prague Maidan, які збирали гроші на підтримку України.
  • Вже 3 червня у пресслужбі чеської поліції повідомили, що чотирьох нападників затримали в аеропорту Праги. Додаткову інформацію у поліції не надали, пояснюючи, що досудове розслідування ще триває.