Ходжес в інтерв'ю виданню зазначив, що експерти в українських Збройних силах, Міністерстві оборони та розвідувальних структурах уважно дивляться на "погоду" та відстежують логістичну активність Росії.

Читайте також Путін – убивця, він розуміє лише силу, – екскомандувач військ США в Європі Ходжес

Можливість нападу Росії на Україну

Генерал-лейтенант наголосив, що одна справа – мати війська на кордоні, але зовсім інша – забезпечити їх усім необхідним для проведення операцій. Мова йде про пальне, боєприпаси та шпиталі.

Якщо ви не бачите шпиталів, я не впевнений, що серйозне зіткнення – це те, до чого готові російські війська,
– вважає Ходжес.

Він також додав, що зі слів головнокомандувача ЗСУ Руслана Хомчака знає, що українські війська готові відбивати атаки Росії.

Кремль готує провокації

Водночас екскомандувач ЗС США в Європі звернув увагу на те, що Кремль шукає привід та можливість створити ситуацію, у якій він скаже, мовляв, "ми повинні захистити росіян, які потерпають в цій ситуації, в нас немає води".

Тому ЗСУ, застерігає Ходжес, мають бути дуже обережними, аби не дати росіянам привід, яким вони моментально скористуються і який вони самі намагаються створити.

Загострення на Донбасі: головне

  • Чергове загострення на Донбасі почалося з бою біля Шумів 26 березня. Тоді внаслідок обстрілів окупантів загинули 4 українських військових, ще 2 – отримали поранення.
  • Пізніше українська розвідка зафіксувала, що Росія стягує армію і важке озброєння до кордону з Україною. Ймовірно, Кремль хоче просунутись вглиб нашої країни.
  • Також держава-окупант під виглядом навчань вже підняла військову авіацію в регіонах, що межують з кордоном України.
  • Однак військові експерти заявляють, що у найближчі тижні чи місяці ескалації конфлікту зі сторони Росії не буле.

Розташування угруповань РФ вздовж держкордону України
Розташування угруповань РФ вздовж держкордону України / Інфографіка 24 каналу