Так, над Ростовським регіоном помітили одразу кілька літаків, які летіли один за одним. У Краснодарському краї 31 березня теж на відео зняли російські вертольоти над житловими будинками.

До теми США підтримають Україну в разі ескалації російської агресії, – міністр Остін

Яку авіацію використовує Росія

Як пише Defense Express, під час навчань Росія збиралась залучити понад 150 вертольотів армійської авіації. Наприклад, на кримському полігоні Опук мали розмістити 40 військово-транспортних Мі-8АМТШ, які взаємодіятимуть з ударними Мі-28Н, Ка-52 та Мі-35.

Що кажуть прикордонники

Спікер Державної прикордонної служби Андрій Демченко заявив "Новинам Донбасу", що Україна не зафіксувала російську авіацію безпосередньо біля кордону країни, але політ міг бути на певній відстані.

Що відомо про російські військові навчання

  • Росія проводить "контрольну перевірку військ" Південного військового округу. Загалом буде понад 50 навчань включно із полковим рівнем. Для цього залучать інженерні підрозділи з понтонною технікою, механізованими ТММ-500, машинами розгородження ІМР-3М та шляхопрокладачі БАТ-М та авіацією.
  • Важливо, що навчання відбуваються в окупованому Криму та на Кубані, тобто поруч з кордоном.
  • У Ставропольському краї російська армія використовувала комплекси РЕБ "Борисоглебск-2" та "Житель". Також на Кубані відбулися нічні навчання для ударів оперативно-тактичними комплексами "Іскандер".

Чи можлива ескалація на Донбасі: що відомо

  • Розвідка 1 квітня попередила, що Росія готує провокації на Донбасі, аби розширити свою військову присутність і спробувати пробратись вглиб України.
  • У Криму помітили колони військової техніки, які прямують з Краснодарського краю. Натомість президент Володимир Зеленський наголосив, що Росія намагається створити атмосферу загрози.
  • Перед тим головнокомандувач Збройних сил Руслан Хомчак наголосив, що Росія під виглядом навчань стягує військову техніку у Брянській, Воронезькій та Ростовській областях й у Криму.
  • До речі, міністр оборони США Ллойд Остін заявив, що Америка підтримає Україну, якщо буде ескалація російської агресії.


Розташування угруповань РФ вздовж держкордону України / Інфографіка 24 каналу