Про це розповів синоптик Ігор Кібальчич. Експерт спрогнозував, де саме йтимуть опади найближчими днями.

Зверніть увагу Сильні грозові зливи: де буде найбільше опадів у липні

Де будуть дощі та грози

Кібальчич зазначив, що у вівторок, 9 липня, на Заході, а також подекуди на Херсонщині й Миколаївщині можливі невеликі короткочасні грозові дощі, переважно вдень.

Далі, в середу, на всій території України очікується малохмарна погода. Переважно без опадів.

Сухо та спекотно буде й у четвер. Втім, не всюди. Вдень на крайньому Заході та в Карпатах пройдуть короткочасні грозові дощі. Окрім того, подекуди можливі град і шквали, 15 – 20 метрів на секунду.

У п'ятницю, 12 липня, на більшій частині території нашої держави продовжиться період аномальної спеки та відсутності опадів. А в суботу вдень на Заході знову подекуди пройдуть локальні грозові зливи у супроводі шквалів та граду.

У неділю, 14 липня, подекуди в західній частині також можливі короткочасні грозові дощі. На решті території країни вже сухо та спекотно.

Коли в Україні чекати спеки

Синоптик Ігор Кібальчич 8 липня попереджав, що протягом наступних 7 днів погоду буде визначати аномально спекотна й суха повітряна маса, яка надійде з пустельних регіонів Середньої Азії.

Ігор Кібальчич пояснював, що вдень максимальна температура може досягти рекордних показників за весь період метеорологічних спостережень. За його словами, з 8 по 15 липня 2024 року найспекотніша погода очікується в Україні та подекуди в країнах Балканського півострова.

аномальна спека
Де буде найбільша спека / Скриншот Кібальчича

Так, синоптики прогнозують сильну спеку з 9 по 11 липня. Зокрема, прогнозують вночі до 20 – 25 градусів тепла, вдень – до 35 – 38 градусів на Півдні, Сході, у Дніпропетровській, Кіровоградській та Полтавській областях. Окрім того:

  • на Одещині, Миколаївщині та Херсонщині подекуди буде надзвичайна спека аж до 40 градусів тепла;
  • у Вінницькій, Черкаській, Полтавській та Чернівецькій областях місцями 35 – 37 градусів тепла.