Про це сайту "24" розповів політичний експерт Сергій Постоловський.

Трамп не хоче загострення конфлікту з Росією і дає зрозуміти, що США відкриті до діалогу, але Москва має враховувати американські національні інтереси у тих державах, де сьогодні має вплив РФ. Трамп цілком може погодитися на сценарій поступового введення миротворчого контингенту від лінії фронту і до кордону. Тому питання доступу миротворців до кордону буде відсунуте у часі,
– вважає Постоловський.

Водночас, наголошує політолог, Трамп, швидше за все, не проти російського сценарію місії ООН – розташування миротворців тільки на лінії розмежування. Але Республіканська партія не дозволить Трампу налагодити стосунки з Путіним, якщо президент США захоче погодитися на ці умови Росії.

Якщо ж буде знайдено компроміс між США і Росією по місії ООН, то, на думку експерта, Кремль у відповідь має вивести війська з Донбасу і, можливо, замінити ватажків псевдореспублік на тих, з якими може вести діалог Україна.

Хоча питання в самій суті конфлікту. Хто б не очолював "Д/ЛНР", всі вони порушують українське законодавство. І американський спецпредставник Волкер заявив, що США проти переговорного процесу з бойовиками. Вашингтон чітко дав зрозуміти: ватажки "Д/ЛНР" – російські маріонетки, і з ними ніхто говорити не буде. Діалог буде вестися винятково з Москвою,
– підкреслив Сергій Постоловський.

Нагадаємо, радник президента США з питань нацбезпеки Герберт Макмастер повідомив, що Дональд Трамп вибрав політику уникнення конфліктів з Росією, проте продовжує зберігати тверду позицію щодо спроб Москви дестабілізувати ситуацію в Україні.

В свою чергу Володимир Путін під час засідання дискусійного клубу "Валдай" у Сочі заявив, що Москва не допустить закриття кордону між РФ та ОРДЛО, бо це може призвести до схожої різанини, яка відбулась у боснійському місті Сребрениця у 1995 році. Президент РФ також зазначив, що Росії не потрібні конфлікти на її кордоні, тож Москва готова повернутися до діалогу з Україною.