У мережі поширили інформацію, що нібито поліцейським на контрольно-пропускних пунктах Київської області наказано роздавати повістки. Начальник поліції Київщини Анатолій Щадило спростував цю інформацію.

Дивіться також У Києві та області раптово з'явилися блокпости: повістки ухилянтам вручати все ж будуть

Він наголосив, що поліцейські на блокпостах не займаються цілеспрямованою перевіркою громадян для подальшої мобілізації, а виконують виключно поліцейські функції, які передбачені законом.

"А саме забезпечують заходи безпеки шляхом посиленого контролю за пересуванням громадян, транспортних засобів, вантажів тощо", – ідеться у повідомленні.

За його словами, заходи, пов'язані з мобілізацією (здійснення досудового розслідування, адміністративного затримання), поліцією проводяться виключно на підставі постанови Кабінету Міністрів № 1487 від 30 грудня 2022 року і лише за зверненнями територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки регіону.

Чи вручатиме поліція повістки

  • У новому законопроєкті про мобілізацію пропонують залучити до процесу роздачі повісток поліцейських.
  • Водночас голова Нацполіції Іван Вигівський відреагував на цю пропозицію, зазначивши, що правоохоронці не повинні бути залучені до роздачі повісток військовозобов'язаним, оскільки вони мають достатньо важливої роботи.