Відтепер письмова згода на таку ізоляцію – обов'язкова. Про це під час брифінгу повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

До слова Поліцейські виявили майже 1,5 тисячі порушників карантину

За його словами, відпрацьовуватимуть кожний контакт, а в разі порушення – притягуватимуть до адміністративної відповідальності.

"Будемо робити вибірковий контроль дотримання умов перебування в самоізоляції. За порушення самоізоляції в домашніх умовах передбачена відповідальність", – пояснив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Скільки українців повернулись з-за кордону? За даними МЗС України, за сприяння дипломатичних установ 59 494 громадян повернулися після закриття кордонів через спалах коронавірусу.

Однак багато українців залишились на карантині в різних країнах світу. Так у Польщі перебуває 101 громадянин, у Бразилії – 16, у Німеччині – 7 тощо.

Як карають порушників карантину

  • Верховна Рада 17 березня вже посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби.
  • Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
  • За такі ж дії, які призвели до тяжких наслідків або летальних випадків, порушникам загрожуватиме від п'яти до восьми років позбавлення волі.
  • Міські, сільські та селищні ради, на своїх територіях, можуть самостійно приймати рішення, які забезпечуватимуть дотримання карантину. Ці рішення є обов'язковими до виконання. Ті особи, які ці рішення не виконуватимуть, будуть притягуватися до адміністративної та кримінальної відповідальності.

карантин
Як каратимуть за порушення карантину / 24 канал