Про це в ефірі телемарафону розповів представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України – Андрій Юсов. За його словами, табір для полонених росіян буде великим, передає 24 Канал.

Дивіться також "Наче спроба витягнути з секти": як полонених росіян перевиховують в таборі в Україні

В Україні буде новий табір для полонених росіян

Юсов наголосив, що потреба у створенні нового табору для утримання російських військовополонених була давно і наразі робота над цим ведеться. Так, планується, що це будуть нові місця, які побудують найближчим часом.

Це буде інше місце, але так не будемо додавати якоїсь конкретики. Буде ще один великий табір,
– пояснив представник ГУР.

Він також зауважив, що всі ці місця утримання створюються, будуються і функціонують згідно з міжнародним правом та Женевськими конвенціями. Зокрема, до них мають доступ представники Міжнародного Комітету Червоного Хреста і, як зазначив Юсов, в цій ситуації Україна – не Росія.

"Ми показуємо, що як би ми ненавиділи наших ворогів, є дія міжнародного права і людська гідність, яку українці точно мають, і ми поводимося з нашими ворогами, як вимагає міжнародне право", – розповів він.

Наостанок він наголосив, що Україна також вимагає, щоб Росія поводилася з нашими військовополоненими згідно з усіма нормами міжнародного права.

Табір для військовополонених росіян уже створюють

  • У державному проєкті "Хочу жить" наголосили, що табір для утримання військовополонених окупантів буде розташований у глибокому тилу нашої держави відповідно до Женевської конвенції. Ба більше, всі умови табору відповідатимуть вимогам міжнародного гуманітарного права.
  • Так, військовополоненим надаватимуть необхідну медичну допомогу, забезпечуватимуть харчуванням. Вони також матимуть зв'язок із рідними та представниками Міжнародного Комітету Червоного Хреста.
  • Міністр юстиції Денис Малюська розповів, що кілька мільйонів потрібно буде виділити на будівництво табору для військовополонених росіян. Він сподівається, що витрати на будівництво покриють за допомогою фінансування від міжнародних партнерів.