Пов'язано зростання кількості прикордонних військ з вагнерівцями та нещодавнім порушенням повітряного простору Польщі. Два білоруські гелікоптери незаконно перетнули кордон країни.

Дивіться також Тріщинка в щиті Європи: що не так із реакцією Польщі й НАТО на провокації Лукашенка та Путіна

Укріплення кордону Польщі

Міністр оборони Маріуш Блащак повідомив, що Польща вирішила збільшити присутність військ на кордоні на декілька тисяч. Він заявив про 10 тисяч солдатів – стільки ж було у 2021 році. При цьому безпосередньо на кордоні перебуватиме 4 тисячі військових, а ще 6 тисяч – у резерві. Вони вдосконалюватимуть свої навички у гарнізонах.

Причиною стала активність вагнерівців у Білорусі та можливі провокації. Окрім цього, останнім часом зросла кількість мігрантів з Близького Сходу та Африки. Вони намагаються перетнути кордон Польщі з Білорусі.

Блащак також заявив, що Польща прагне створити найбільшу сухопутну армію в Європі протягом 2 років.

У разі нових провокацій Білорусі, Польща розглядає варіант закриття прикордонних переходи. Це стосується також і залізничних шляхів. Відповідну тезу озвучив заступник голови Міністерства внутрішніх справ Мацєй Вонсік.

Висновок про ймовірність такого ходу зробили представники влади Польщі та Литви після нещодавно розмови. Якщо Білорусь дозволить собі занадто багато, то повинна бути відповідна реакція. У цьому разі механізмом виступатиме повна ізоляція режиму Лукашенка. Латвія та Литва мають приєднатися до цього плану.

ПВК "Вагнер" в Білорусі

  • ПВК "Вагнер" перемістили до Білорусі після невдалого заколоту Євгенія Пригожина. Найманці розмістили у таборі під Осиповичами.
  • Вагнерівці можуть готувати провокації на кордоні та у країнах НАТО. Зокрема, ще у 2021 році вони розробили план "Прибій". Зараз відбувається його реактивація.
  • Найманці активно переміщуються біля кордону з Польщею та Литвою. Наприклад, їх бачили у районі Сувальського коридору та на базі відпочинку за 2 кілометри від кордону.
  • НАТО заявив, що не бачить загрози зі сторони "Вагнеру", проте спостерігає за ситуацією. У відповідь Альянс посилив оборонну присутність на східних кордонах.