Вашингтон не планує найближчим часом передавати нові системи ППО для України, зокрема і ті, які знаходяться у Польщі. Втім, США працює над цим питанням із союзниками. Про це заявив міністр оборони США Ллойд Остін, передає кореспондентка 24 Каналу у Брюсселі.

До теми Чверть своїх систем Patriot Німеччина передає Україні, – Пісторіус

США проти передачі Patriot з Польщі в Україну

Ллойд Остін взяв участь у зустрічах міністрів оборони країн НАТО, Комісії Україна-НАТО та коаліції "Рамштайн", що проходить сьогодні у Брюсселі.

Сьогодні у мене немає жодних повідомлень щодо ППО Patriot, але я можу вам сказати, що я продовжую працювати над цим. Я перебуваю в постійному контакті зі своїм українським колегою, і ми зробимо все можливе, щоб переконатися, що у них є можливості, які їм потрібні, і ми повинні отримати їх якнайшвидше,
– заявив голова Пентагону.

Очільник Міноборони США зазначив, що протиповітряна оборона залишається пріоритетом. Втім, Вашингтон не передаватиме батареї Patriots, які знаходяться на польській території. Однак, Остін каже, що американська сторона продовжує працювати із союзниками, аби передати необхідні системи.

Системи Patriot захищають польське небо

Раніше міністр оборони Цезарій Томчик заявляв, що Польща не буде передавати американські системи ППО Patriot, які має на озброєнні на своїй території, в Україну.

Польща не дала згоди на передачу польської батареї. Польські Patriot захищають польське небо, і це не зміниться,
– написав польський посадовець.

Глава Бюро національної безпеки Польщі Яцек Сівера також заявив, що країна не передаватиме Україні американські системи ППО. Він також планує переговорити з Джейком Салліваном, адже інформація, опублікована журналістами NYT, буцімто "викликає занепокоєння".

"Ми країна, через яку проходить більшість військової допомоги, де за останні два роки тричі порушували повітряний простір крилатими ракетами, що коштувало життям двох громадян, країна, яка має не лише ключове значення для постачання України, а й для всієї системи стримування та підготовки можливої ​​оборони на східному фланзі", – заявив Яцек.

Журналісти NYT заявили, що Україна отримає систему з Польщі

У вівторок, 12 червня, журналісти NYT заявили, що Джо Байден схвалив розміщення ще однієї зенітної ракетної системи Patriot в Україні. Її буцімто повинні перемістити з Польщі.

Рішення пана Байдена було прийнято минулого тижня, за словами офіційних осіб, після серії зустрічей на високому рівні та внутрішніх дебатів щодо того, як задовольнити нагальні потреби України в посиленій протиповітряній обороні, не ставлячи під загрозу боєготовність США,
– пишуть у ЗМІ.

Як зауважують журналісти, планували передати систему, яка охороняла ротаційні сили військ США.