Польська преса продовжує друкувати оцінки інциденту з консульством у Луцьку, на яке невідомі вчинили напад в ніч 29 березня. Загалом ці оцінки зводяться до визнання спроб третьої сторони зруйнувати добросусідські відносини між Україною та Польщею. Допускати цього в жодному разі не можна, переконаний польський істеблішмент, йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".

Повну версію статті читайте тут: "Польща звинувачує Росію у нападі на луцьке консульство"

Авторка публікації цитує, зокрема, радника президента Польщі Павла Муху, котрий підкреслює: створення напруженості в українсько-польських відносинах не потрібне нікому "за винятком тих, хто сьогодні виступає за створення антагонізму між цими двома країнами".

Ми не можемо сьогодні закликати до того, щоб Польща перестала бути адвокатом України. Польський національний інтерес вимагає, щоб ми на європейському та світовому форумі залишалися речником України,
– говорить він.

Солідарним з Мухою є Славомір Нойман з партії "Громадянська платформа", йдеться у статті. Нойман зазначив, що в державних пріоритетах Польщі присутня незалежна Україна, а також – потреба "відтягнути Росію від польських кордонів". Політик нагадав, що Україна – й досі в стані війни з Росією.

"Незалежну Україну ми повинні захищати і обороняти. Тому що у випадку, коли не буде незалежної України, то на сході, за річкою Буг, буде Росія, і це буде набагато гірша ситуація для Польщі з геополітичної точки зору", – підкреслив Нойман.