Постанова Національної виборчої комісії, прийнята в неділю, є остаточною, юридично обов'язковою і не може бути оскарженою, зазначає "Польське радіо".

До слова Це переворот, – експерт про перенесення виборів у Польщі

Комісія відзначає, що у виборців не було можливості голосувати. Цей факт прирівняли до того, коли на виборах зовсім немає або є лише один кандидат.

Тепер спікер польського Сейму має 14 днів для того, аби оголосити нову дату голосування. Воно має відбутися впродовж 60 днів з дня замовлення голосування.

Чому у Польщі виникли проблеми з виборами?Усе через пандемію коронавірусу. Влада не хотіла збирати десятки людей на виборчих дільницях, тож взялася шукати інші можливі варіанти проведення виборів.

Тоді у Польщі вирішили провести вибори шляхом голосування поштою. Щоправда, робили це у пришвидшеному темпі, а президент Анджей Дуда підписав закон лише 8 травня – за 2 дні до дня голосування.

Слід також зазначити, що у Польщі в останній момент змінилися електоральні вподобання виборців. Про це пише Onet.

Раніше чинному президенту Анджею Дуді обіцяли понад 50% голосів та перемогу в першому турі. Втім якщо б вибори таки відбулися 10 травня, він набрав би 45% і таки потрібен був би другий тур.

Друге місце за кількістю голосів і найбільші шанси також потрапити до другого туру має журналіст і лідер Польської селянської партії Шимон Головня.

У який спосіб відбудуться вибори у Польщі

Власний кореспондент Укрінформу Юрій Банахевич в ефірі 24 каналу зазначив, що у Польщі вирішують, яким чином мають відбутись вибори. Була ідея організувати вибори кореспонденційним методом – за допомогою пошти. Однак визнали, що це зробити було б дуже складно.

"Зараз думають щодо так званого гібридного голосування. Тобто, частково воно б відбулося кореспонденційно. Наприклад, для осіб старшого віку чи фізично нездатних прийти на виборчі дільниці. А інші прийшли б і проголосували б так, як завжди", – сказав Юрій Банахевич.

Він додав, що до 17 травня вже може бути відомо у який спосіб відбудуться вибори.

Як голосуватимуть поляки: відео