Про це в прямому ефірі на 24 каналі заявив головний редактор Порталу українців у Польщі Ігор Ісаєв.

Цікаво Через коронавірус у Польщі таки перенесуть вибори президента

Він пояснив, що де-факто вибори 10 травня ніби відбуваються, але пізніше їх недійсність стверджує Верховний суд. Тоді буде чи новий виборчий процес й взагалі обиратиметься новий кандидат, чи продовжуватиметься старий – ніхто цього не знає.

Головний редактор вважає, що зараз країна іде в незрозумілому напрямку, де двоє політиків, а саме Ярослав Качинський та Ярослав Ґовін, вирішують, що у своєму вироку має видати Верховний суд.

В Україні навіть за Помаранчевої революції не було так, що двоє представників з приблизно тієї самої політичної опції вирішують, що Верховний суд має сказати у своєму вироку,
– заявив Ігор Ісаєв.

"На підставі цього відбувається ціла зміна виборчого процесу. Не вмію це назвати інакше, ніж переворот. Так, це є переворот де-факто. В Україні, навіть в часи так званого третього туру, не відбувалися такі махінації із основним законодавством та з виборчим кодексом, які зараз відбуваються в Польщі", – додав Ісаєв.

Що відомо про проведення президентських виборів у Польщі

  • Партія "Право і справедливість", яка перебуває при владі, наполягає на проведенні виборів за графіком, не враховуючи епідемію коронавірусу.
  • Сейм напередодні схвалив проведення виборів президента за допомогою поштового голосування.
  • Також ПІС пропонує як варіант скасувати вибори, продовживши президентський термін з п’яти до семи років.
  • За даними соцопитувань, лідером є чинний президент Анджей Дуда.