Польські протестувальники планують посилити акції по всій території країни. Зокрема, в суботу вони планують 24-годинну блокаду траси S3 в районі міста Мислібуж, що неподалік кордону з Німеччиною.

Дивіться також Польща готується до заборони українських продуктів: що включено в список

Також на вихідних фермери повністю блокуватимуть рух на німецькому кордоні в районі міста Крайнік Дольний, біля Щецина. Акцію теж оголосили цілодобовою.

А фермери з Любуського воєводства разом з німецькими фермерами хочуть блокувати трасу і КПП біля найбільшого пункту перетину кордону, у районі міст Свєчко та Слубіце, в обох напрямках.

Проти фермерів можуть подати позов

Водночас деякі місцеві бізнес-асоціації виступили проти цих планів аграріїв. Зокрема, мер Слубіце надіслав спільне звернення керівників низки компаній перевізників, АЗС, магазинів тощо з проханням заборонити проведення акції. У листі вказано, що протест фермерів паралізує їхню роботу і призведе до невиконання зобов'язань перед бізнес-партнерами зі значними фінансовими втратами.

Компанії-перевізники пригрозили судовими позовами проти фермерів, якщо акція все ж відбудеться і вони зазнають збитків.

Протести фермерів: що відбувається

  • Польські фермери протестують проти низьких цін на сільськогосподарську продукцію, Європейської зеленої угоди та дешевого імпорту сільськогосподарської продукції з-за меж Європейського Союзу.
  • 20 лютого польські фермери влаштували масову акцію протесту і перекрили 6 пунктів пропуску на кордоні з Україною. Акцію збираються продовжити до квітня.
  • Учора вони анонсували нові масштабні протести у столиці Польщі – Варшаві. Заходи планують провести у вівторок, 27 лютого.
  • Прем'єр Польщі Дональд Туск анонсував, що зустріч урядів обох країн для вирішення питання блокажи кордону пройде 28 березня у Варшаві.