Справа у тому, що після зміни керівників рахунки підприємства заморожені, а виплати заробітної плати призупинили, повідомляє УНІАН.

Зверніть увагу Скільки коштує земля в Україні: експерт назвав захмарну ціну чорнозему

Детальніше про ситуацію

Голова Хорольської районної ради Віра Мартюк пояснила, що місцеву владу дуже турбує ситуація, яка склалася довкола дослідного господарства.

Вона розповіла, що понад 300 працівників живуть за рахунок заробітної плати від підприємства.

полтавщина протест
Люди перекрили трасу міжнародного значення / Фото "Центральний"

За словами Мартюк, місцеві не мають власної землі. "Хоча закон про розпаювання земель держпідприємств Верховна рада уже ухвалила у першому читанні. І маю надію, що після ухвалення у другому читанні, селяни зможуть отримати свою землю", – додала вона.

Зараз місцевих хвилює питання зміни керівництва. Справа у тому, що керівника підприємства Андрія Пасюту уже не перший раз відсторонюють від роботи, а з боку вищого керівництва не було ніякого роз’яснення. Власне, саме це і викликало у людей таку реакцію.

Як відбувається акція

Селяни не порушують закон, акція санкціонована. Наразі на мсіці чергують поліцейські, а активісти перекривають трасу з 15-хвилинними перервами.

полтавщина акція
Акція відбувається спокійно / Фото "Центральний"

Водночас місцеві налаштовані категорично.

Люди мовчати не будуть і сьогоднішній мітинг тому підтвердження,
– зазначила Віра Мартюк.

Станом на 17:00 акція протесту ще триває. Учасники мітингу очікують приїзду керівників НААН України і реакції на їхні вимоги.

Акція протесту на Полтавщині: дивіться відео

Що відомо про Державне підприємство "Дослідне господарство імені 9 Січня"?

Державне підприємство "Дослідне господарство імені 9 Січня" Інституту свинарства і агропромислового виробництва Національного академії аграрних наук України розташоване на території Полтавської області. Підприємство займається вирощуванням зернових культур, бобових культур і насіння олійних культур.

Створене підприємство у 1960 році з метою організаційно-господарського забезпечення умов для проведення виробничої перевірки і впровадження наукових розробок у виробництво та іншої господарської діяльності.