Про смерть Бориса Патона повідомила доцент Дніпровського національного університету Людмила Кострюкова.

Важливо Помер Борис Патон: що відомо про видатного науковця

Причини смерті наразі невідомі. Втім не виключено, що Борис Патон помер природною смертю. У листопаді йому б виповнилося вже 102 роки.

Про смерть науковця також розповів Президент України Володимир Зеленський. Він пригадав, що саме Борис Патон був першою людиною, яку нагородили званням Героя України.

Є багато слів, якими можна описати Бориса Євгеновича Патона. Однак немає таких слів, які повною мірою могли б розкрити масштаб його постаті,
– заявив президент.

Так само, наголосив він, неможливо виміряти масштаб тієї втрати, яку зазнала Україна. Глава держави подякував долі за можливість особисто бути знайомим з цією людиною.

"Це була грандіозна особистість. Важко писати про нього в минулому часі. Мої щирі співчуття родині й близьким Бориса Євгеновича. Вічна пам'ять!" – написав Володимир Зеленський.

У РНБО в коментарі "Українській правді" розповіли, що наразі формується державна комісія з поховання науковця. По смерті в нього фактично не залишилося родичів.

Поспівчував такій значній втраті для всієї України й прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Він наголосив, що Борис Патон був "Людиною з великої літери".

Вагомий особистий внесок і сумлінну працю Бориса Євгеновича на користь України й усього наукового світу пам'ятатиме ще не одне покоління,
– запевнив Денис Шмигаль.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков водночас заявив про неоціненний внесок легендарного науковця в розвиток української науки.

"Саме завдяки його невтомній праці сьогодні ми можемо пишатися нашою Національною академією наук. Його непереборний оптимізм і жага до пізнання надихали", – резюмував Разумков.

Що відомо про Бориса Патона:

  • Борис Патон народився 14 листопада 1918 року. Для розуміння, наскільки давно це було, місцем його народження був Київ, столиця Української Держави – наступниці Української Народної Республіки.
  • Він упродовж 58 років був президентом Національної академії наук України (з 1962 року). Після проголошення Незалежності України став першим в історії, кого нагородили званням Героя України.
  • За час своєї професійної діяльності Патон став автором понад 400 різних винаходів у сферах зварювальних процесів, металургії і технології металів.
  • Саме під його керівництвом винайшли електрошлаковий спосіб зварювання, що стало революцією в цій сфері. Також він був головним ініціатором створення технології зварювання живих тканин, що й нині використовується в хірургії.