Шейх Халіфа бен Заїд Аль Нахайян керував ОАЕ та Абу-Дабі з 2004 року. Про причини його смерті поки що не повідомили.

До теми Європа знову купує нафту в ОАЕ для заміни російського палива, – Reuters

Про смерть шейха повідомило Міністерство у справах президента.

Міністерство у справах президента висловлює співчуття народу ОАЕ, арабської та ісламської нації та усьому світу у зв'язку зі смертю Його Високості шейха Халіфи бен Заїда Аль Нахайяна, президента ОАЕ,
– йдеться в повідомленні.

В ОАЕ оголосили траур

Міністерство у справах президента оголосило 40-денну жалобу у зв'язку зі смертю шейха Халіфи бен Заїда Аль Нахайяна.

Сьогодні, 13 травня, у країні приспустять прапори, а міністерства, відомства, федеральні та місцеві установи призупинять роботу.

Приватний сектор дотримуватиметься триденної жалоби.

Що відомо про покійного президента ОАЕ

  • Шейх Халіфа бен Заїд Аль Нахайян народився 1948 року. Він був другим за рахунком президентом ОАЕ і 16-м правителем емірату Абу-Дабі.
  • Він обіймав посаду президента ОАЕ з 3 листопада 2004 року, ставши наступником свого батька – шейха Зайда бен Султана Аль Нахайяна. Шейх Зайд був першим президентом ОАЕ після об'єднання у 1971 році, доки не помер 2 листопада 2004 року.
  • Ставши президентом ОАЕ як старший син свого батька, шейх Халіфа керував федеральним урядом та урядом Абу-Дабі. Також він керував розвитком нафтогазового сектора та переробних галузей.
  • Крім того, він ініціював розвиток системи висування кандидатів у члени Федеральної національної ради. Фактично, це перший крок до встановлення прямих виборів до ОАЕ.
  • Шейх Халіфа помер у віці 73 років.

Хто може перейняти крісло президента

У шейха Халіфи 8 дітей – 6 доньок та 2 сини: Мухаммед Аль Нахайян і Султан Аль Нахайян. Ймовірно, саме старший син шейха Халіфи Султан стане наступним президентом ОАЕ.

Тим часом – Литва визнала Росію державою-терористкою: дивіться відео